ОСТАННІ НОВИНИ

У львівському театрі покажуть правдиві історії упівців

|

14 жовтня о 17. 00 у Львівському драматичному театрі ім. М. Заньковецької (камерна сцена) розпочнеться вечір, присвячений 71-ій річниці утворення Української повстанської армії. Актори майстерні «Мистецький простір» покажуть документальну драму «Двадцятилітні», створену на основі нередагованих інтерв`ю упівців. Про це повідомили в прес-службі музею «Територія Терору».

Організатори заходу: Меморіальний музей «Територія Терору», майстерня «Мистецький простір», Організація української молоді «Спадщина».

«Тема УПА на Західній Україні доведена до агітаційного плакату. В мене виникла думка, як в театрі можна відтворити цю тему так, щоб не творити ще однієї «агітки», а передати життя людей таким, яким воно було насправді. Театральної постановки, яка б відповідала моєму задуму, я не знайшла. Тому ми почали створювати власну виставу. Упівці, які дожили до сьогоднішніх днів і розповідають свої історії, – зрілі люди. Але тоді це були двадцятилітні юнаки та дівчата. Тому завдяки молодим акторам ми спробували відтворити те, якими вони були. Звідси й назва драми – «Двадцятилітні». Ми довго шукали такі «живі історії». Дізналися про музей «Територія Терору», де знайшли потрібні нам матеріали», –  розповіла режисерка Уляна Мороз.

До драми «Двадцятилітні» увійшли історії упівців: Пантелеймона Блажуня, Марії Дужої, Романа Каричорта, Ярослави Менкуш, Любомира та Дарії Полюг, Степана Родаманського, Дмитра Хомина. Більшість матеріалів надав музей «Територія Терору».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...