ОСТАННІ НОВИНИ

Картини Альтамонте вже розмістили у Золочівському та Олеському замках

|

Батальні полотна маляра Мартіно Альтамонте “Битва під Віднем” і “Битва під Парканами” вже розмістили для експозиції у Золочівському та Олеському замках.  Про це розповіла заслужений працівник культури України, доцент кафедри реставрації Львівської національної академії мистецтв Лариса Возницька.

За її словами, широкоформатні картини за допомогою фахівців закріпили на надійних конструкціях.

«Все пройшло добре. Дуже вдячні, що громадськість, фахівці, а також меценати допомогли в експозиції цих картин і в тих місцях, де цього хотів директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький», – сказала Л. Возницька.

В Олеському замку експонуватимуть «Битву під Віднем», «Битву під Парканами» – в Золочівському замку. Картини встановили у розгорнутому вигляді та на внутрішніх стінах. Полотна експонуватимуть з дотриманням усіх вимог – температурного режиму та охорони.

Донька Б. Возницького додала, що залишити полотна на Львівщині не вдалося б без підтримки громадськості, яка виступила проти передачі картин в римо-католицький костел у Жовкві та перевезення картин на експозицію до Києва. Важливим також було питання розміщення картин, оскільки такі широкоформатні полотна (8 х 8 метри) потребують надійного кріплення. Допомогу у виготовленні рам та конструкцій надав Благодійний фонд «Гуманітарні ініціативи» Ігоря Васюника.

Попередньо офіційне відкриття експозиції картин заплановане на 29 червня.

Нагадаємо, після смерті директора Львівської картинної галереї Бориса Возницького, Міністерство культури України підняло питання, щоб картини передати на експозицію в римо-католицький костел в Жовкві. Після того як працівники картинної галереї, мистецтвознавці, громадськість виступили на захист спадщини Б. Возницького, відразу Мінкультури запропонувало експонувати картини у мистецькому арсеналі в Києві. Проте висновки експертів засвідчили неможливість переміщення картин з місця зберігання для тимчасового експонування і наголосили на необхідності невідкладного монтажу полотен на місце постійної експозиції.

Історична довідка: Унікальні батальні картини XVII ст. «Битва під Віднем» (полотно, олія 738×765 см) та «Битва під Парканами» (полотно, олія 890 х715 см)належать авторству Мартіно Альтамонте. Полотна присвячені переможним битвам польських полководців, які мали українське коріння. Прагнучи увіковічнити свій подвиг, король Ян ІІІ Собєський замовив у художника австрійського походження Мартіно Альтамонте дві картини – «Битву під Віднем» та «Битву під Парканами». Обидві картини зайняли місце у бічних трансептах Жовківського костелу поряд з двома попередніми: «Битва під Клушино» та «Битва під Хотином», доповнивши пантеон лицарської слави, яким від початку був костел св. Лаврентія мученика.

У роки радянської влади в костелі був склад, внаслідок чого картини зазнали значної руйнації. Рятуючи від цілковитого знищення ці унікальні полотна, Львівська галерея мистецтв вивезла їх з костелу.

Додамо, «Битва під Парканами» – у XVII столітті це була найбільша за розмірами батальна картина Європи.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...