ОСТАННІ НОВИНИ

За метр житла українцям доведеться платити майже 11 гривень?

|

Український уряд подав до парламенту законопроект, яким пропонує стягувати з громадян податок не на житлову площу, а на кожен квадратний метр житлової нерухомості.

Як повідомляє консалтингова компанія SV Development, ініціатори такого нововведення аргументують свою позицію тим, що справляння податку тільки з житлової площі не відповідає принципу соціальної справедливості, яке є основою податкового законодавства України.
“Нормами Податкового кодексу України передбачено справляння податку з житлової площі об`єкта житлової нерухомості. Разом з тим, незважаючи на можливість переобладнання, перепланування житлового будинку, житлового приміщення, переведення житлових будинків і житлових приміщень в нежитлові (передпокій, хол, більярдна, тренажерний зал, сауна , басейн тощо), справляння податку з житлової площі створює ситуацію, за якої платники податків, що мають однакові по загальної площі квартири і будинки і приблизно однаковий рівень платоспроможності, платитимуть до бюджетів різні суми податку “, – говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Тепер в Кабміні пропонують, що для квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. м, ставка податку за 1 кв.м не повинна перевищувати 1% від мінзарплати на 1 січня звітного року. Тобто в 2012 році ставка податку буде 10,73 грн за 1 кв.метр загальної площі квартири.
А для квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. м і будинків площею більше 500 кв. м, ставка податку становитиме 2,7% розміру мінзарплати.Тобто, в 2012 році за 1 кв. метр такого житла доведеться заплатити 30,19 грн / метр.

Фото: Freeimage 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...