ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові відбудеться Архієрейська Божественна Літургія

Львівський портал

|

Завтра у Львові відбудеться Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Вона проходитиме у Музеї народної архітектури та побуту (вул. Чернеча  гора, 1) у храмі села Кривки (Бойківщина), яким опікуються монахи-студити Унівської Лаври. З 1994 року там постійно відбуваються Богослужіння.

Архієрейська Божественна Літургія відбуватиметься в честь свята Різдва Івана Хрестителя, яке святкується 7 липня.

Довідка

7 липня за новим стилем (24 червня  за старим) Східні Церкви святкують Різдво Івана Хрестителя. Пам`ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає у східній літургійній традиції особливе місце. Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.

Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан. Цей святий навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жертва. За Христа і христову науку святий відважно приймає мученицьку смерть. За наказом Ірода Антипи Іванові Хрестителю відтяли голову.

Свято Різдва Івана Хрестителя відоме ще з четвертого століття. Проповіді на цей празник знаходимо у святих Івана Золотоустого, Амвросія і Августина.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...