ОСТАННІ НОВИНИ

Українці все більше відчувають згортання свободи слова

Львівський портал

|

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» наприкінці травня 2011 року, 41% опитаних відчувають, що після президентських виборів в Україні відбувається згортання свободи слова.  43% опитаних не відчувають згортання свободи слова, ще 17% – не визначились з цього питання. Про це йдеться у повідомленні “Рейтингу”.

Найбільше стурбовані згортанням свободи слова в країні мешканці Заходу (61%), Центру (47%), Півночі (40%) та Донбасу (37%). Здебільшого це люди середнього віку, з відносно вищим рівнем освіти та доходів.  

За політичними симпатіями це, передусім, прихильники Свободи, Громадянської позиції та Батьківщини, дві третини з яких відчувають згортання свободи слова. Дещо менше (понад 50%) – прихильники Фронту змін та Нашої України.

Водночас лише 14% прихильників Партії регіонів відчувають негативні тенденції зі свободою слова, примітно, що серед прихильників інших провладних партій – Народної партії, КПУ та Сильної України – таких вдвічі більше.

Таким чином, згідно з останніми оцінками громадян, ситуація зі свободою слова в Україні протягом останніх місяців стабілізувалась.

Так, у травні 2011 року показник зафіксовано на тому ж рівні, що і у вересні 2010 року (41%), крім того, він дещо зменшився порівняно з січнем 2011 року (46%).

Проте якщо порівнювати з квітнем 2010 року, ситуація залишається загрозливою: якщо рік тому, одразу після президентських виборів, згортання свободи слова в країні відчували лише 19% опитаних, то у травні 2011 року відчуття зросли більш ніж вдвічі (41%).

З вересня минулого року відчуття згортання свободи слова в країні зросли лише на Донбасі, залишились практично на тому ж рівні на Півдні, Заході та в Центрі, зменшились на Сході і Півночі.

Було опитано дві тисячі повнолітніх громадян України. Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3%, для значень близьких до 5% – не більше 1%.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...