ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині видаватимуть посвідчення батьків та дітей з багатодітних родин

Львівський портал

|

У Львівській області налічується понад 23 тис. багатодітних родин, де виховується 77 тисяч дітей. Відтак батьки та діти з багатодітних родин мають отримати відповідні посвідчення. Про це повідомив начальник управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА Андрій Рожнятовський.

«Такі посвідчення у Львівській області будуть надавати у три етапи у відповідності до надходження бланків посвідчень. Зараз в область надійшло 26 тис посвідчень для дітей з багатодітних родин та 7 тис 600 бланків посвідчень для батьків багатодітних родин» – повідомив Андрій Рожнятовський.

Для того, щоб отримати посвідчення (посвідчення отримуватиме один із батьків) батьки повинні мати наступний перелік документів: заяву батька або матері про видачу посвідчення, копію свідоцтва про народження дітей, копії сторінок паспорта батька та матері з інформацією про прізвище ім’я,  по батькові, дату його видачі та місце реєстрації, довідку про склад сім’ї, фотокарток (батьків та дітей) розміром 3х4 см, довідки, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення структурним підрозділом (р/м) не видавалися  (у разі реєстрації батьків за різним місцем проживання).

У відповідності до Закону України «По внесення змін до деяких законодавчих актів  України з питань соціального захисту багатодітних сімей» від 19 травня 2009 року №1343, який набув чинності з 1 січня 2010 року, для багатодітних сімей (виховується від 3-х і більше дітей) передбачено низку пільг для батьків і дітей до 18 років.

Відповідно до згаданого Закону України батьки багатодітних родин можуть отримати  пільги: 50% знижка плати за користування житлом (квартплата); 50% знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги); 50% знижка на вартість палива (у тому числі рідкого); 50% знижки абонентської плати за користування телефоном, а також позачергове встановлення квартирних телефонів.

Діти із багатодітних сімей матимуть право на наступні пільги: право на безкоштовне отримання ліків за рецептом лікаря; щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова шпиталізація; безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів,  утому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання; безкоштовне отримання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок»; діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей, звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форм власності усіх рівнів акредитації, за умови, що певний кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...