“За власну позицію журналіста не треба “давити” - "Львівська газета", 3 червня

|

Народний депутат, член фракції СПУ Михайло Мельничук звернувся з депутатським запитом до головного прокурора Львівської області Євгена Блажівського з проханням ретельно розслідувати факт тиску голови Львова Любомира Буняка на комунальну газету “Ратуша” та її в. о. головного редактора Миколу Савельєва.

Нагадаємо, суть конфлікту в тому, що трудовий колектив “Ратуші” категорично відмовився виконувати рекомендацію Любомира Костянтиновича та розмістити на шпальтах видання пасквіль, який очорняв відомих посадовців, політиків і бізнесменів, зокрема: Василя Куйбіду, Степана Давимуку, Петра Олійника, Ярослава Кендзьора та Степана Сенчука.

У коментарі “Газеті” помічник нардепа, голова ЛОО СПУ Євген Таліпов наголосив, що соціалісти поставили перед собою завдання захистити це видання та його редактора від “мерських нападів”.

– Якщо головний редактор Микола Савельєв чи будь-який інший журналіст має власну позицію і з чимось не згоден – це не означає, що його треба “давити”, – вважає лідер львівських соціалістів. – Нехай би краще пан Буняк вирішував питання доріг, дитячих майданчиків й інші нагальні проблеми міста.

Як стало відомо “Газеті”, головний прокурор області відреагував на запит, щоправда, розслідування справи передоручив прокуратурі міста.

В. о. головного редактора “Ратуші” Микола Савельєв повідомив, що його вже допитали слідчі прокуратури. Він розповів про факти тиску з боку мера, а на підтвердження того, що пасквіль – замовлення з мерії, показав електронну адресу прес-служби міської ради, з якої отримано замовну статтю. Копію статті на електронному носії особисто панові Савельєву після того вручила ще й працівниця цієї прес-служби.

– Очевидно, наступними, кого допитуватимуть, будуть працівники прес-служби, – переконаний він, додавши, що не знає, чи допитають Любомира Буняка.

У коментарі “Газеті” керівник прес-служби Львівської міськради Ярослава Вовк наголосила, що їй наразі нічого не відомо про допити прокуратури, ніхто не звертався до неї з цього приводу.

Соціаліст Михайло Мельничук – уже другий народний обранець, який намагається своїм запитом втрутитися в протистояння Буняк-“Ратуша”. Вперше цю тему порушив нардеп Ярослав Кендзьор, який нещодавно на сесійному засіданні парламенту подав запит до генерального прокурора стосовно “безцеремонного втручання голови Львова в роботу редакції газети “Ратуша”.

У коментарі “Газеті” пан Кендзьор зазначив, що наразі немає жодної реакції з Генпрокуратури, але, найімовірніше, найближчим часом за його запитом надійде доручення прокуратурі Львівської області провести розслідування.

Усе ж через відсутність мера, який перебуває у відрядженні в Києві, цього не зробили. Фактично вже втретє скасовано “очну ставку” міського голови та в. о. головного редактора газети “Ратуша”.

Андрій Горуна

P.S. За зростаючою розвивається ще один конфлікт – між львівським виданням “Поступ” та її видавцем Андрієм Садовим. На засіданні мас-медійної профспілки газети “Поступ” більшістю голосів ухвалено рішення позиватися з А. Садовим за наклеп на журналістів видання, яких він звинуватив у “п’яному дебоші в редакції та розтрощенні машини генерального директора”. Окрім того, звільнені декілька днів тому журналісти “Поступу” вирішили позиватися з особами, які порушили їхні авторські права, замінивши минулої середи зданий до друку номер газети.

від редакції

Нещодавно “Газета” зіштовхнулася з недобросовісною поведінкою, до якої можна вважати причетним пана Андрія Садового. В примірниках “Львівської газети” було виявлено вкладені бюлетені ГО “Самопоміч”, заснованої паном Садовим. Жодних договорів або принаймні усного погодження з редакцією не було. У читачів, які купили “Львівську газету” та виявили в ній ці вкладки, ми просимо пробачення за завдані незручності та сподіваємося аналогічних вибачень із боку Андрія Садового. Принагідно просимо, в разі повторного виявлення таких фактів, повідомити редакцію “Газети”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.