Львівський апеляційний суд 19 березня скасував вирок Галицького райсуду, яким ексдиректора підприємства «Турист» Володимира Смалюха засудили на сім років з конфіскацією всього майна. Крім цього, Смалюх сплатив до держбюджету 2 млн грн. Про це пише Zaxid.net.
Зокрема, підприємця звинувачували у зловживанні службовим становищем під час реконструкції території біля собору Юра. Тоді слідчі поліції стверджували, що підприємство отримало 2 млн грн за невиконані роботи. Однак апеляційний суд відправив справу на повторний розгляд.
Також апеляційний суд не повідомляє причини скасування вироку. Ухвалу винесла колегія суддів під головуванням Тетяни Урдюк.
Раніше Львівський портал повідомляв, що директору фірми-підрядника, яка впорядковувала територію Архикатедрального собору святого Юра у Львові і привласнила 2 млн грн, суд виніс вирок – 7 років тюрми з конфіскацією майна.
Що передувало?
У вересні 2023 року Антимонопольний комітет викрив на змові дві фірми, які брали участь у тендері на реставрацію будівель собору святого Юра у Львові. Йдеться про підприємство «Турист» та «Будівельно-монтажне підприємство Євробуд».
Цей тендер ще у 2021 році оголосило управління капітального будівництва ЛОДА. Переможцем стало саме підприємство «Турист», із яким уклали договір на 10,66 млн грн.
У червні 2022 року правоохоронці викрили керівника підприємства «Турист» на привласнені більше 2 млн грн на реставрації собору святого Юра. Власником і директором фірми є 43-річний Володимир Смалюх зі Львова.
Після скандалу з розкраданням бюджетних коштів реконструкцію території собору святого Юра у Львові призупинили і відновили аж у листопаді 2023 року. Причиною цьому став заклик Львівської архієпархії УГКЦ завершити реставрацію занедбаних сходів, які ведуть до храму, та влаштувати водостоки. На той момент у Львівській ОВА не уточняли, який саме підрядник відновив роботи на території пам’ятки.
Наприкінці 2023 року журналісти NGL media виявили, що для реконструкції подвір’я собору святого Юра планують закупити плити з пісковика за завищеними вдвічі цінами. Управління капітального будівництва ЛОВА уклало з ТОВ «Тім-Буд» нову угоду на реставрацію території пам’ятки на 31,4 млн грн. Ремонт підрядник мав би завершити до кінця 2024 року.
При цьому влітку 2024 року Львівська обласна прокуратура заявила, що директор фірми-підрядника разом із виконавцем реставраційних робіт на території собору святого Юра привласнили 300 тисяч грн. Назви підприємства прокурори не уточняли.
Додамо, що собор святого Юра у Львові розпочали реконструювати ще у 2018 році. Станом на жовтень 2021 року на об’єкті було виконано 30% робіт, хоча повністю завершити реконструкцію обіцяли у 2022 році.
Довідково:
Архикафедральний собор святого Юра – головний греко-католицький собор Львова і Львівської архиєпархії. На його території упродовж століть знаходилася резиденція митрополитів УГКЦ. З 1998 року собор разом із комплексом його будівель належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.
До комплексу пам’ятки входять: бароковий собор (1745–1770) із дзвіницею (дзвін з 1341), рококова з класицистичними портиками митрополича палата (1761–1762), будинки капітули, тераси з двораменними сходами, ажурна огорожа довкола подвір’я храму із двома брамами в подвір’ї (1771) та мури, що довкола капітульних будинків і митрополичих садів (1772).
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Дивись.info, ілюстративне
Наталія Жолинська