ОСТАННІ НОВИНИ

Реконструкцію Собору святого Юра обіцяють завершити у наступному році

Вероніка Рой

|

Повністю завершити реконструкцію Архикафедрального Собору святого Юра у Львові обіцяють у 2022 році. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Собор Святого Юра розпочали реконструювати у 2018 році. На сьогодні на об’єкті виконали 30% робіт. Для продовження реконструкції минулого тижня Львівська обласна рада виділила 15 млн грн.

«Загалом, щоб завершити реконструкцію необхідне фінансування у сумі 30 млн гривень. За ці кошти, які нещодавно скерували зі скарбниці області, зможемо  впорядкувати подвір’я храму, реставрувати  дзвіницю, браму та огорожу, завершити  реставрацію митрополичих палат, влаштувати об’їзди капітули», – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Як зазначили в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА, упродовж 2018-2020 років виконали роботи по влаштуванню оглядової тераси, проклали колектор з північної сторони капітули до вулиці Озаркевича, здійснили благоустрій території північної і західної сторони капітули комплексу будівель Собору святого Юра з укріпленням північної сторони набивними палями. Окрім цього, виконали роботи з влаштування громадських санвузлів із заміною мереж в приміщенні північної частини капітули.

Довідка

Архикафедральний Собор Святого Юра – головний греко-католицький собор Львова і Львівської архиєпархії. На його території упродовж століть знаходилася резиденція митрополитів Української Греко-Католицької Церкви. З 1998 року Собор разом належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. , собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір’я з двома брамами в подвір’ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772).

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *