Керівник будівельної компанії, яка займалася реставрацією Архикатедрального собору святого Юра у Львові, привласнив понад два мільйони гривень з бюджету. Про це Львівському порталу повідомили в управлінні Служби безпеки України на Львівщині.
Так, минулоріч тендер на реставрацію виграло підприємство «Турист». Управління капітального будівництва Львівської ОДА підписало з ним договір вартістю 10,66 мільйонів гривень.
Власником і директором ТОВ «Підприємство «Турист» є 43-річний Володимир Смалюх з Львова. Чоловік документував роботи, які не були виконані та завищував вартість використаних матеріалів.
На підставі цих документів фірма затриманого отримувала виплати від державної установи. Директору вдалося привласнити понад два мільйони гривень з бюджетних коштів.
Слідчі повідомили чоловіку про підозру за ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України та ч.1 ст.366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до дванадцяти років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією майна.
За рішенням суду підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді застави та накладено арешт на його майно. Наразі триває досудове розслідування.
Нагадаємо, собор святого Юра розпочали реконструювати у 2018 році. Станом на жовтень 2021 року на об’єкті виконали 30% робіт. Для продовження реконструкції минулого року Львівська обласна рада виділила 15 млн грн.
Повністю завершити реконструкцію обіцяли у 2022 році.
Довідка
Архикафедральний собор святого Юра – головний греко-католицький собор Львова і Львівської архиєпархії. На його території упродовж століть знаходилася резиденція митрополитів Української Греко-Католицької Церкви. З 1998 року собор разом належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. , собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір’я з двома брамами в подвір’ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772).
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Нацполіція
Анастасія Диняк