ОСТАННІ НОВИНИ

«Охматдит» за 307 мільйонів гривень відбудовуватиме маловідома фірма

Маркіян Рой

|

БО «Благодійний фонд «Охматдит» обрав ТОВ «Буд-технолоджі» переможцем тендеру на ремонт корпусу лікарні, який зазнав пошкоджень від ракетного обстрілу у липні. Про це йдеться у матеріалі проєкту Наші гроші.

З 14 учасників конкурсу це була третя за дороговизною пропозиція розміром 307 млн грн (без ПДВ).

Десяток інших учасників запропонували виконати роботи значно дешевше – від 42 до 286 млн грн. Однак з жодним з них замовник перемовин не вів, ніяк не пояснюючи своє рішення.

Аналіз «Наших грошей» показав, що з десяти дешевших пропозицій щонайменше сім містили повністю заповнені комерційні пропозиції з вказанням цін за різні види робіт.

«Охматдит» акцентував увагу, що «проведений конкурсний відбір не є тендером в розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”, а є приватним конкурсом, організованим з метою відкритого та добросовісного використання коштів, пожертвуваних громадянами».

Однак ніякого пояснення ігноруванню дешевших пропозицій «Охматдит» не надав.

За даними «Наших грошей» від учасників конкурсу, у фінал були відібрані фірми «ДАК» (310 млн грн) з групи «Альтіс» Олександра Глімбовського, «Буд-технолоджі» (307 млн грн) з групи Sensar запорізького забудовника Марка Марченка та «Мега профіт груп» (220 млн грн) Олексія Ломакіна і Юлії Кузьменко.

Робоча група замовника провела з цими фірмами онлайн-зустрічі. «Мега профіт груп» отримала відмову через невідомі підозри щодо її податкових документів. «ДАК» відмовили через скандальну репутацію Глімбовського.

Замовник довірив фірмі «Столична правова фундація» провести «юридичний аналіз переможця з приводу доброчесності» і зрештою обрав «Буд-технолоджі» підрядником.

«Найбільші статті видатків переможця припали на ремонт фасадних композитних панелей “Reynaers” (великі темного кольору на фото корпусу) та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями. Кожна з цих позицій у “Буд-технолоджі” коштує понад 100 мільйонів гривень. При цьому, ціна цих робіт порівняно з дешевшими учасниками конкурсу завищена вдвічі», – написало видання.

Квадратний метр фасадних композитних панелей «Reynaers» від «Буд-технолоджі» коштуватиме 37,56 гривень, «Ріола-модуль лтд» пропонувала встановити їх по 21,72 грн за «квадрат», а «Мега профіт груп» – по 17,53 грн.

Також фірма «Ріола-модуль», яка і виконувала будівництво цього корпусу, у своїй тендерній пропозиції (179 млн грн) повідомила, що після удару ракетою вона вже встигла безкоштовно виконати ремонт так званих «чистих приміщень» (операційних тощо). Вже частково замінені конструкції стін та стель, пошкоджений лінолеум. Це вказувало на те, що обсяги ремонту за гроші благодійників вже можуть бути завищені.

Що відомо про обраного підрядника «Буд-технолоджі»

ТОВ «Буд-технолоджі» зареєстровано у Запоріжжі. У державних тендерах участі не брала. У якості досвіду виконання аналогічних робіт фірма завантажила договір підряду з ТОВ «Крам-інвест» на будівельні роботи по  клініці в Запоріжжі по вул. Святого Миколая, 27. З публічного повідомлення про будівництво запорізької клініки «UniClinic» відомо, що воно було реалізовано запорізькою компанією-забудовником «Sensar» Марка Марченка.

Як уточнила співзасновниця NGL media Олександра Губицька, саме компанія Sensar Development хоче забудувати територію недобудованої школи у Брюховичах апартаментами. При цьому забудовник прикривається реабілітаційним центром, площа якого становитиме близько 5% від усього комплексу.

Сьогодні власником та керівником «Буд-Технолоджі» є Василь Кобизь, який прописаний в селі Братське Запорізької області. За даними NGL.media, раніше її керівником була Ольга Шаленна. Вона є мамою Євгена Шаленного, давнього партнера Марка Марченка. «Запорізький центр розслідувань» називає Євгена Шаленного «менеджером Марченка».

Марк Марченко і Євген Шаленний з 2015 року розвивали у Запоріжжі місцевий осередок партії «Самопоміч», яку очолював мер Львова Андрій Садовий. При цьому бізнес-партнером Марченка був брат заступника мера Запоріжжя. У 2017 році Марченка затримували за фіктивні акти виконаних робіт по будівництву в Запоріжжі та Мелітополі на суму 87 млн грн. «Самопоміч» публічно захищала бізнесмена, називаючи ту справу «тиском на політичну силу». У 2022 році виявилось, що «Буд-Технолоджі» і «Sensar» мають землю у зеленому передмісті Львова нібито для будівництва реабілітаційного центру для воїнів АТО. Однак виявилось, що 99% площі забудови мав зайняти торгово-розважальний центр.

На останніх місцевих виборах перед вторгненням Шаленний разом з директоркою Sensar Development Оленою Бартуль йшов вже від партії «Слуга народу».

Нагадаємо, зранку 8 липня російські війська здійснили масовану ракетну атаку, випустивши по Україні 38 ракет, в тому числі й «Кинджалів». Під ударом опинились Київ, Кривий Ріг, Дніпро та Донеччина.

У Києві рашисти влучили у дитячу лікарню, офісну будівлю, житлові будинки та в медичний центр.

Слідчі встановили, що по дитячій лікарні рашисти цілеспрямовано вдарили крилатою ракетою Х-101. На місці вже знайшли відповідні уламки.

Аварійно-рятувальна операція в «Охматдиті» тривала цілу добу. Тут внаслідок удару рашистів загинули двоє людей, ще 32 дістали поранення.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *