ОСТАННІ НОВИНИ

З 11 грудня проїзд у всьому громадському транспорті Львова можна буде оплатити онлайн

Наталя Дуляба

|

З 11 грудня у всьому громадському транспорті Львова має з’явитись безготівкова оплата проїзду. Втім це не означає, що повноцінно запрацює е-квиток, адже розраховуватись пасажир зможе через Приват24, і пристрій NFC. Також наразі збережеться й готівка. Про це повідомляє Львівський портал.

8 листопада виконавчий комітет Львівської міськради прийняв рішення про початок функціонування автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті, зокрема етапу «Безготівкова оплата проїзду».

Воно передбачає, що з 11 грудня 2023 року у всьому громадському транспорті має діяти безготівкова оплата проїзду. Втім варто зауважити, що наразі не йдеться про повноцінний перехід на е-квиток «Леокарт», розробка якого триває з 2019 року.

Наголосимо, що безготівкова оплата проїзду – це лише черговий етап на шляху впровадження повноцінного е-квитка у Львові. Допоки не буде окремого рішення виконавчого комітету, розраховуватись за проїзд можна буде й готівкою у водія. 

З 11 грудня в автобусах й електротранспорті Львова можна буде розрахуватись банківською карткою: QR-коди Приват24, SMS-квитки, Bluetooth-квитки. Також діятимуть і проїзні картки з чинним на дату поїздки терміном дії.

Оплатити проїзд «Леокартом» можуть усі пільговики, яким ці персоналізовані картки почали виробляти ще на початку 2022 року.

Водночас у пресслужбі Львівської міської ради додають, що з 15 листопада у Львові почнуть продавати неперсоналізовані картки «Леокарт», які потрібно буде поповнювати, як це є, наприклад, із мобільним рахунком. Вартість самої пластикової картки становить 60 грн.

Купити та поповнити «Леокарт» можна буде у кіосках «Інтерпрес» та в терміналах EasyPay. Наразі таких точок буде майже чотири десятки, з грудня їхню кількість збільшать до 82. Повний перелік їхніх адрес обіцяють повідомити додатково найближчим часом.

Так виглядають всі типи е-квитка 

У ЛКП «Львівавтодор» наголошують: з 11 грудня пільговий проїзд у громадському транспорті Львова буде можливий виключно за наявності персоналізованої транспортної картки «Леокарт». Різні пільгові посвідчення з цього дня більше не діятимуть.

З того ж таки 11 грудня також почнуть працювати контролери, які будуть уже штрафувати за безквитковий /незавалідований проїзд.

Тому пасажирам, які розраховуватимуться готівкою, нагадують про необхідність отримувати та зберігати паперовий квиток впродовж всієї поїздки,  а власникам «Леокарт» – про необхідність валідувати проїзд.

Як розповідає директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міськради Олег Забарило, безготівкова оплата в усьому громадському транспорті дозволить цілком детінізувати сферу перевезень.

«На цьому етапі матимемо повний облік пасажирів та коштів, в тому числі і готівкових, будемо бачити валідації на кожному з маршрутів та на кожному автобусі. Водії ж зможуть отримувати офіційну прозору заробітну плату. Після того, як вся система якісно запрацює, а у пасажирів буде можливість розраховуватися різними способами, будемо переходити  на етап оплати транспортної роботи перевізникам», –  сказав Олег Забарило.

На цьому етапі оператор АСОП, ЛКП «Львівавтодор», збиратиме кошти за проїзд і розподілятиме їх між перевізниками. Відтак виконком доручив комунальному підприємству  укласти з перевізниками відповідні договори про надання послуг зі збору виторгу та договори на технічне обслуговування автоматизованої системи оплати проїзду.

Детальніше про всі зміни, які відбудуться у громадському транспорті із введенням е-квитка, типи «Леокартів», де їх купити і як поповнити, читайте за цим посиланням.

Передісторія

Електронний квиток у громадському транспорті Львова не можуть впровадити вже 12 років поспіль.

Наприкінці 2019 року у тендері ЄБРР на розробку сервісу е-квитка у Львові переміг консорціум компаній Mikroelektronika (Чехія) та SoftServe (львівська ІТ-компанія). За це фірми отримають майже за 11,6 млн євро.

Львівський електронний квиток має назву «Леокарт» і він зупинився на початку 2022 року, коли пільгові картки частково запрацювали для пільговиків. Хоча в мерії спочатку обіцяли, що вся система запрацює восени 2021 року, згодом ця дата вкотре змістилась на січень 2022-го.

Навесні 2023-го депутати Львівської міськради вже питали в мера Андрія Садового, коли ж чекати електронного квитка, терміни запуску якого щоразу відкладаються. На це він відповів, що теж «переживає» за електронний квиток, запевнив, що це станеться «скоро» і зацитував слова з пісні про Ісуса Христа.

Згодом Андрій Садовий пояснив, що повноцінного е-квитка у Львові немає через низку причин, в тому числі й технічних. Тому він запевнив, що електронний квиток має запрацювати до кінця 2023 року.

Зі свого боку у міськраді Львова казали, що процес гальмує чеська Mikroelektronika, працівники якої виїхали з України через повномасштабну війну, а також львівська ІТ-компанія «Аствел Софт», що забезпечує взаємодію усіх учасників процесу.

А чеський підрядник стверджував, що свою роботу завершить до липня 2023 року, а «Аствел Софт» навпаки звинувачує у саботажі мерію, зокрема ЛКП «Львівавтодор».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *