Галицький районний суд Львова повторно наклав арешт на земельну ділянку площею 21,9 га біля ландшафтного заказника «Білогорща», що належить гаражно-будівельному кооперативу «Індустріал». Таке рішення суддя Христина Мисько ухвалила через чотири дні після того, як інший суддя того ж суду Віктор Романюк скасував арешт на цю суперечливу ділянку, відкривши можливість її продажу, повідомляють Наші гроші. Львів.
Ділянка площею майже 22 га, отримана ГБК «Індустріал» безкоштовно напередодні ліквідації Рясне-Руської сільради у 2020 році.
Як відомо, 26 травня Галицький районний суд скасував арешт на земельну ділянку, виділену ГБК «Індустріал» у 2020 році Рясне-Руською сільрадою і арештовану у 2021 році у рамках розслідування обставин її приватизації. Суддя Віктор Романюк зняв арешт на тій підставі, що за два роки представникам ГБК «Індустріал» так і не висунули жодного звинувачення.
Втім, відразу ж одразу після цього слідчий поліції, яка веде розслідування, звернувся до Галицького райсуду з клопотанням про повторний арешт цієї ділянки, пояснивши, що йдеться про речовий доказ у кримінальній справі про перевищення службових повноважень колишнім керівництвом Рясне-Руської сільради.
Це клопотання 30 травня розглянула суддя Галицького райсуду Христина Мисько і задовольнила його. Суддя дійшла висновку, що ділянку передали ГБК «Індустріал» з метою прибутку. Окрім того, судді здалось підозрілим, що землю гаражному кооперативу виділили одразу після його створення.
«Вказане свідчить про порушення Земельного кодексу, оскільки проект землеустрою та рішення ради про його затвердження та встановлення цільового призначення – відсутні, цільове призначення та вид використання не відповідають містобудівній документації», – вказано у судовій ухвалі, яка наразі недоступна у судовому реєстрі, але є у розпорядженні НГЛ.
На відміну від свого колеги-судді, Христина Мисько наголосила на важливості арешту ділянки для подальшого розслідування слідства. Тому вона задовольнила клопотання слідчого і наклала повторний арешт.
Нагадаємо, що у березні 2023 року Господарський суд Львівської області задовольнив позов прокуратури про повернення у комунальну власність Львова цієї ділянки. Втім «Індустріал» подав апеляцію на це рішення суду, тому воно не вступило у законну дію. Апеляційну скаргу планують розглянути наприкінці червня, тож наразі кооператив вважається законним власником ділянки.
Нагадаємо, що місцеві активісти тривалий час домагались юридичного охоронного статусу цієї території, і лише у 2019 році це вдалося зробити. Тоді Львівська обласна рада офіційно створила ландшафтний заказник місцевого значення «Торфовище Білогорща» із площею 92 га. Відповідне рішення підтримала й міськрада Львова.
Однак з того моменту почались земельні скандали. Так, напередодні місцевих виборів-2020 Рясне-Руська сільрада роздала 500 земельних ділянок, 300 із яких – це 58 га львівського ландшафтного заказника «Торфовище Білогорща». Дізнавшись про це, мерія Львова на початку 2021 року подала в суд.
Сьогодні п’ять гаражних кооперативів через суд хочуть скасувати рішення Львівської обласної ради, яким створили ландшафтний заказник місцевого значення «Торфовище Білогорща».
Детальніше читайте тут: «Хто намагається знищити ландшафтний заказник «Торфовище Білогорща»?
Також Львівський портал повідомляв, що земельні ділянки лісогосподарського підприємства «Галсільліс», які під кінець каденції роздала колишня Рясне-Руська сільська рада, отримали колишній депутат та сім’я львівських підприємців.
Окрім того відомо, що колишню голову Рясне-Руської сільради підозрювали в махінаціях із землею.
До цього міський голова Львова Андрій Садовий примудрився «продати» під індустріальний парк інвесторам понад 23 гектари землі, яка навіть не входить до юрисдикції міськради Львова, а належала Рясне-Руській. Про деталі цієї справи читайте у матеріалі «Продати не своє. Чергова земельна афера львівських чиновників на 140 мільйонів?».
Також за цим фактом була відкрита кримінальна справа, і за неї взялася Генпрокуратура.
Більше того, у 2016 році ГПУ проводила обшуки у львівській мерії, аби відшукати оригінали документів, на підставі яких було укладено договір купівлі-продажу цієї землі. Із вилучених документів стало відомо, що за підписом мера Львова Андрія Садового під Львовом незаконно віддали 23 га землі, вартість якої виявилася на 88 мільйонів гривень нижчою від її собівартості.
Згодом з’ясувалось, що незважаючи на заяви прокуратури, на спірній ділянці, яку не можуть поділити Львів і Рясне-Руське, таки будуватимуть індустріальний парк. Проти цього активно протестувала громада Рясне-Руської.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Андрій Котенський