ОСТАННІ НОВИНИ

Латвія підтримала пришвидшений вступ України до НАТО

Наталя Дуляба

|

Парламент Латвії підтримав вступ України до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Так, Саейма Латвії ухвалила заяву, у якій закликає НАТО запросити Україну до Північноатлантичного альянсу, а також сформулювати конкретні завдання, які Україні необхідно виконати для швидкої євроатлантичної інтеграції.

«Ще одне важливе рішення! Дякую за нього нашим латвійським друзям і союзникам», – додав глава українського парламенту.

Зазначимо, напередодні пришвидшений вступ України до НАТО підтримала Чехія. Відповідну резолюцію чеський сенат ухвалив 31 травня.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський неодноразово говорив, що Україна хотіла б бачити «кроки вперед» у напрямку до НАТО, а не далі чути від її держав-членів про «відчинені двері». Він пропонував, аби Україна інтегрувалась до Альянсу за пришвидшеною процедурою, як відбувається зі Швецією й Фінляндією.

Також глава держави висловлював думку, що на вільнюському саміті НАТО 11-12 липня Україну варто було б запросити до Альянсу. Наразі за даними західних ЗМІ відомо, що всі члени НАТО схильні до того, аби не надавати Україні запрошення на вступ під час цього саміту. Втім дискусії тривають, адже члени Північноатлантичного альянсу мають різні погляди на конкретні кроки задля інтеграції України.

Зі свого боку генсек НАТО Єнс Столтенберг каже, що Україна вступить у НАТО, але після завершення війни із терористичною Росією.

Володимир Зеленський нещодавно заявив: Україна розуміє, що її не візьмуть до НАТО, допоки йде війна. Але до моменту повноцінної інтеграції в Альянс країні потрібні дієві гарантії безпеки.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *