Речник Повітряних Сил Юрій Ігнат спростував інформацію про те, що в ніч на 4 травня над Києвом збили російську ракету «Кинджал». Про він сказав у коментарі Суспільному.
«Була ймовірність застосування, але балістичних ракет не зафіксовано», – сказав Юрій Ігнат.
Зазначимо, що військове видання Defense Express повідомило, що уночі 4 травня у небі над Києвом, ймовірно, вперше вдалося перехопити і збити гіперзвукову ракету Х-47 «Кинджал», засобів для знищення якої донедавна в України не було. ЗМІ допускало, що це вдалося зробити завдяки ЗРК Patriot.
Такий висновок видання зробило, проаналізувавши отримані фото уламків ракети, що тоді впала на території одного зі столичних парків.
Про ймовірну загрозу балістичних ракет під час цієї атаки говорила й Київська міська військова адміністрація. Про такий тип загрози говорив і сам речник Повітряних Сил Юрій Ігнат, адже уночі 4 травня злітав літак МіГ-31, здатний нести «Кинджали». Втім на той момент він не міг підтвердити, що саме застосували окупанти.
У Defense Express також пояснили: російська ракета «Кинджал», хоч і розганяється до гіперзвукових швидкостей, але не може підтримувати таку швидкість постійно. Відтак уже під час атаки вона заходить на ціль за балістичною траєкторією та має хоча й високу, але далеко не гіперзвукову швидкість.
Нагадаємо, Нагадаємо, гіперзвукові ракети повітряного базування «Кинджал» – найсучасніший тип ракет, який мають на озброєнні ЗС РФ з 2018 року. Досі було відомо, що тактико-технічні характеристики цих ракет не дозволяли існуючим у ЗСУ засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати їх.
Саме «Кинджалами» російські окупанти обстріляли військовий об’єкт на Вінниччині торік 7 серпня. Тоді, власне, й не спрацювала система оповіщення про ракетну небезпеку.
За даними українських Повітряних Сил, Росія прийняла на озброєння лише кілька десятків ракет «Кинджал». Їх окупанти бережуть і намагаються застосовувати лише по надзвичайно важливих цілях.
Бойова частина цієї ракети становить 500 кг. Після пуску з літака вона піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери, а при заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 000 км/год. Дальність польоту – близько 2000 км.
ОНОВЛЕНО 6 травня. Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук підтвердив, що українські військові таки збили російську ракету «Кинджал».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба