ОСТАННІ НОВИНИ

Столтенберг розповів, коли Україна може розраховувати на вступ до НАТО

Наталя Дуляба

|

Північноатлантичний альянс готовий бачити Україну у своїх лавах, але умовою є її перемога у розв’язаній Росією війні. Про це сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу 15 лютого, пише Укрінформ.

«Щодо України позиція НАТО не змінилася: Україна стане членом Альянсу, але нині фокус має бути зробленим на тому, щоб гарантувати перемогу України у війні», – заявив він.

Для цього, зазначив Столтенберг, НАТО має допомагати Україні захистити її суверенітет. Перемога, а, відповідно, і гарантування збереження України як суверенної незалежної держави, за його словами, є єдиною можливістю інтегрувати країну та повністю включити її у євроатлантичне співтовариство.

«Отже головним, найактуальнішим фокусом союзників по НАТО є гарантування отримання Україною зброї, боєприпасів, яких вона потребує для того, щоби відкинути російських загарбників», – сказав Єнс Столтенберг.

Він також наголосив, що Північноатлантичний альянс працює з Україною щодо довгострокового партнерства, яке допомагає їй перейти від озброєнь, доктрин і стандартів радянських часів до стандартів НАТО, провести оборонну та безпекову реформи. Це й наблизить Україну до НАТО, зазначив Столтенберг.

«Найкращим доказом, що підтримка працює, є успіхи, які Україна демонструє на полі бою», – зауважив генсек.

Столтенберг вкотре повторив, що двері НАТО є відчинені, і нагадав, що нещодавно його новими членами стали Чорногорія і Північна Македонія, проти членства яких активно виступала Росія. А ще дві країни, Фінляндія і Швеція, є дуже близькі до вступу і вже активно інтегруються до структур Північноатлантичного альянсу.

Передісторія

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський спільно з очільником Верховної Ради Русланом Стефанчуком та прем’єром Денисом Шмигалем підписали заявку України на пришвидшений вступ до НАТО.

Того ж дня генсек НАТО Єнс Столтенберг вкотре підтвердив політику «відкритих дверей» Північноатлантичного альянсу, втім наголосив, що рішення про вступ України мають прийняти одноголосно всі 30 держав-членів.

Офіційно свою підтримку Україні висловили щонайменше 9 країн-членів НАТО: Польща, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Словаччина, Румунія, Чорногорія й Північна Македонія. Також неофіційно вступ України до НАТО підтримала Канада, дещо обережну позицію, але все одно схвальну, мали й США.

Натисніть на зображення для збільшення

На початку листопада 2022-го президент Володимир Зеленський заявив, що Україна почала працювати з членами НАТО щодо вступу до Альянсу.

Нещодавно президент сказав, що Україна хотіла б бачити «кроки вперед» у напрямку НАТО, а не далі чути від держав-членів Альянсу про «відчинені двері». Володимир Зеленський пропонує, аби Україна інтегрувалась до НАТО за пришвидшеною процедурою, як відбувається зі Швецією й Фінляндією.

За останніми соціологічними дослідженнями, підтримка вступу України до НАТО сягнула рекорду – на початку 2023 року «за» висловились 86% українців.

Підтримка громадськості вступу України до НАТО безпрецедентно виросла з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Інфографіка: Слово і діло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *