У вівторок, 15 березня, в Україні погодили дев’ять гуманітарних коридорів задля евакуації мирних мешканців із населених пунктів, які тимчасово утримують російські окупанти. Про це під час брифінгу повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Гуманітарні коридори мають відкрити у Донецькій, Київській, Сумській і Харківських областях.
«Ми знаємо про про величезну проблему в Іванкові (Київські область, ‒ ред.) і працюємо над тим, щоб узгодити цей маршрут. Сподіваємось, що вже у середу (16 березня, ‒ ред.) вдасться відкрити такий коридор», ‒ сказала Ірина Верещук.
Повні маршрути, заплановані на 15 березня:
- З Бердянська в Маріуполь вирушить колона з гуманітарним вантажем та автобусами для евакуації на зворотному шляху.
- Богданівка – Нова Богданівка – Велика Димерка – Зоря – Гоголів – Бровари
- Бобрик – Шевченкове – Тарасівка – Жердова – Гоголів – Бровари
- Тростянець – Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава. Можливий рух в колоні приватного автомобільного транспорту.
- Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава
- Лебедин – Штепівка – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава
- Шостка – Кролевець – Конотоп – Шевченкове – Хмелів – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава. Рух на приватному автомобільному транспорті в колоні.
- Конотоп – Шевченкове – Хмелів – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава. Із Лохвиці будуть направлені автобуси для евакуації.
- Оскол – Яцьківка – Олександрівка – Соснове – Святогірськ – Богородичне – Слов’янськ
Нагадаємо, що 14 березня з 10 погоджених коридорів запрацювали лише 7. Вдалося евакуювати близько 4000 людей.
Колону гуманітарного вантажу з медикаментами, продуктами і водою для Маріуполя російські окупанти продовжували тримати заблокованою у Бердянську.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба