ОСТАННІ НОВИНИ

Підняття «мінімалок» медикам: скільки стали заробляти на Львівщині

Наталя Дуляба

|

Зі січня українським медикам підняли зарплати: лікарі мали отримати не менше 20 тисяч гривень, а медперсонал – не менше ніж 13,5 тисяч гривень. Наразі відомо, що такий рівень заробітку на Львівщині забезпечили у швидкій допомозі, Центрі легеневого здоров’я та в обласному перинатальному центрі. Про це повідомляє Львівський портал.

Піднявши платню медикам, уряд не зобов’язав керівників медзакладів публічно звітувати про виконання нарахувань своїм працівникам. Втім у Міністерстві охорони здоров’я відразу заявили, що будуть перевіряти, як керівництво нараховує зарплати.

Першими про нові зарплати на Львівщині заговорили у «швидкій», Центрі легеневого здоров’я та в обласному перинатальному центрі. Всі установи забезпечили своїх працівників більшою платнею.

Так, у січні лікар вищої категорії у швидкій допомозі отримав 22,5 тисячі гривень, у лютому зарплата має вирости ще на 2 тисячі гривень. Лікар без категорії наразі має 22,5 тисячі гривень.

По 21,7 тисячі гривень має лікар ОДС, фельдшер/медсестра бригади залежно від категорії – від 15,7 до 18,2 тисячі гривень. Водії карети швидкої допомоги наразі вийшли на рівень 13,6 тисячі гривень.

Натисніть на зображення для збільшення

Як розповів керівник центру екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько, у 2022 році установа отримає від Нацслужби здоров’я 725 мільйонів гривень. Із них 85% або 615 мільйонів гривень витратять на зарплати персоналу. Все решта піде на пальне, засоби індивідуального захисту, медикаменти та інші поточні видатки.

«Я особисто, як і команда нашого Центру, вважаємо, що медики повинні отримувати гідну заробітну плату. Також ми чітко усвідомлюємо, що гідну ринкову платню повинні отримувати і водії бригад екстреної медичної допомоги, економісти, бухгалтери, відділ управління персоналом, зв’язківці, навчально-тренувальний, технічні підрозділи. Ми – одна команда! Ми чітко розуміємо, що наступне підняття заробітної плати з лютого є реальним при покращенні ефективності наших внутрішніх процесів», – написав у своєму Facebook Андрій Васько.

У Центрі легеневого здоров’я, що у Львові на вул. Зеленій, також справно виплатили більші зарплати медикам. При цьому у мед закладі кажуть, що місячний фонд оплати праці зараз зріс майже удвічі – з 6,9 мільйона гривень у січні 2021 року до 11,53 мільйона гривень у січні 2022-го.

«Кожному лікарю нараховано не менше 20 тисяч гривень, а медичній сестрі – не менше 13,5 тисяч гривень. Ми переконані, що українські медики, без сумніву, заслуговують більшого, однак, перший крок до визнання важливості й престижності професії зроблено», – йдеться на сторінці лікарні у Facebook.

Аналогічна ситуація й в обласному клінічному перинатальному центрі, що у Львові на вул. Джорджа Вашингтона. За січень лікарям, лікарям-лаборантам та біологам нарахували по 20 тисяч гривень зарплати, а медсестрам, акушеркам, лаборантам та фельдшерам-лаборантам – по 13,5 тисяч гривень.

«Саме так, кількість медичних послуг, що надають в нашій установі, дозволяє це зробити. Впевнена, що це суттєва мотивація до роботи і розвитку, особливо молодих спеціалістів. А на майбутнє плануємо реалізовувати диференційований підхід до заробітних плат із урахуванням ключових показників ефективності в роботі. По-іншому бути не може», – відзначила очільниця обласного перинатального центру Марія Малачинська.

Щодо первинної ланки медицини на Львівщині, тобто амбулаторій та поліклінік, то в Нацслужбі здоров’я відзвітували, що за січень 166 установам перерахували понад 124 млн грн. Найбільше коштів, майже 7 млн грн, отримала 4-та міська поліклініка Львова. Її лікарі уклали декларації більше ніж зі 111 тисячами пацієнтів.

Нагадаємо, найвищі зарплати в українській медицині отримують у «швидкій». Так, у першій половині 2021 року лікар екстреної медичної допомоги отримував майже 30 тисяч гривень, середній і молодший персонал – по 25 та 12 тисяч гривень відповідно.

Тим часом зарплати лікаря в лікарні та сімейника різнились: у лікарні – 13,3 тисячі гривень, в поліклініці/амбулаторії – більше 16 тисяч гривень. Середній і молодший медперсонал у лікарнях мав по 11,1 та 8,8 тисяч гривень, а в «первинці» – 9 і 5,5 тисяч гривень.

Водночас у 2020 році середня зарплата лікаря в Україні становила лише 11 тисяч гривень. При цьому на Львівщині лікарі отримували по 9-10 тисяч гривень, це були одні з найнижчих зарплат серед усіх областей.

Додамо, що розмір зарплати медиків визначає колективний договір, який укладають працівники закладу і керівник. Зарплати, премії та інша фінансова мотивація, що раніше регламентувалася різними держпостановами, тепер є відповідальністю адміністрації медзакладу. Саме тому десь платня медиків може бути справді високою, а десь – нижчою.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.