ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині – найнижчий рівень вакцинації від поліомієліту. Як мотивуватимуть

Ольга Денисяка

|

З 1 лютого в Україні розпочали вакцинувати від поліомієліту дітей, яким не зробили щеплення за Національним календарем. На Львівщині таких дітей є майже 20 тисяч. З них за перший тиждень вакцинували лише 2%. Аби мотивувати батьків щепити дітей, на Львівщині пропонують безкоштовні обстеження. Про це повідомляє Львівський портал.

Середній показник охоплення щепленнями дітей до 1 року від поліомієліту за минулий рік на Львівщині становить лише 73%. Тоді як для формування колективного імунітету цей показник повинен становити 95-97%.

Якщо говорити про кожну вікову категорію, то результати Львівщини у 2021-му такі:

 • немовлята до року – 73,9% від річного плану;
 • діти віком 18 місяців – 66,8% від плану;
 • діти віком 6 років – 60,9% від плану;
 • діти віком 14 років – 57,9% від плану.

Через загрозу спалаху поліомієліту в Україні з 1 лютого стартувала вакцинальна кампанія серед дітей віком від 6 місяців до 6 років. Однак на Львівщині батьки не поспішають вакцинувати дітей. За даними центру громадського здоров’я, в області за перший тиждень кампанії щеплення зробили лише 2% дітей. Це – найнижчни показник в Україні.

Через катастрофічно низький рівень вакцинації в Центрі контролю і профілактики хвороб Львівської області б’ють на сполох та попередажють про катастрофічні наслідки.

«Якщо Україна не відповість на спалах коронавірусу, то, на жаль, кількість хворих збільшиться. Вакцинуватись треба вже зараз, оскільки країна має відповісти на спалах впродовж 129 днів, а перший випадок зафіксували у вересні 2021 року. Якщо ми зараз цього не зробимо, наслідки можуть бути непередбачуваними. Захистіть своїх дітей від небезпечної недуги»,  – заявила під час брифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

Аби мотивувати батьків вакцинувати дітей проти поліомієліту, на Львівщині запровадили безкоштовні обстеження. Щоб їх отримати, необхідно звернутись до Центру з довідкою про щепленя проти поліомієліту.

«Центр контролю і профілактики хвороб закликає захистити своїх дітей. Для тих, хто до 22 лютого провакцинує свою дитину і звернеться з довідкою до Центру, ми пропонуємо безкоштовно дві опції: обстеження дітей на глисти та первеірка води криниць на наявність нітратів. Це є важливо, бо через отруєння нітратами маленькі діти можуть захворіти на метглобінемію – це захворювання під час якого дітям не вистачає кисню і вони задихаються», – повідомила Наталія Іванченко.

Як повідомляв Львівський портал, у жовтні 2021 року перший випадок поліомієліту підтвердили на Рівненщині. Там вірус підхопила півторарічна дівчинка, її паралізувало. Відомо, що батьки відмовилися робити дитині щеплення з релігійних переконань. Під час епідрозслідування з’ясувалось, що контактними були ще 19 дітей. Вже в січні 2022-го стало відомо про друге зараження на Закарпатті – поліо виявили у 2-річного хлопчика.

Що необхідно знати про поліомієліт?

Вірус поліомієліту може паралізувати, уражає центральну нервову систему з виникненням парезів і паралічів. Дитина невакцинована проти поліомієліту в повній мірі знаходиться в зоні підвищеного ризику та становить небезпеку для інших дітей. Частіше хворіють діти від 6 місяців до 5 років.

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу – фекально-оральний, який відбувається через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, переноситься мухами. Інфікування може відбуватись повітряно-крапельним шляхом через виділення з верхніх дихальних шляхів.

Найбільш інтенсивне виділення вірусу від хворого відбувається в перші два тижні захворювання, але може продовжуватися впродовж 4-6 тижнів від початку хвороби.

Ознаки поліомієліту:

 • гострий початок з підвищенням температури тіла
 • головний біль, біль у горлі;
 • нежить;
 • блювота, проноси;
 • раптове порушення ходи, м’язова слабість, біль у кінцівках;
 • порушення чутливості шкіри;
 • розвиток гострих млявих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів.

Для профілактики ентеровірусних інфекцій, необхідно мити руки з милом гарячою водою, провітрювати і проводити вологе прибирання у приміщеннях. Для пиття використовувати тільки кип’ячену питну воду, ретельно мити гарячою водою овочі, зелень, ягоди і фрукти. Проте захиститись допоможе лише вакцинація.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *