ОСТАННІ НОВИНИ

Львівщина – серед лідерів за найнижчим рівнем вакцинації від поліомієліту

Наталя Дуляба

|

Львівська область закриває трійку регіонів, де у 2021 році був найнижчий рівень вакцинації від поліомієліту. Необхідну імунізацію пройшли менше 65% дітей. Про це Львівському порталу повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Загалом у 2021 році рівень охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні становив лише 80%. Фахівці кажуть, що цього показника є недостатньо для формування колективного імунітету. Відтак минулий рік у Центрі громадського здоров’я підсумовують як «черговий спалах захворювання».

Найнижчий рівень вакцинації від поліомієліту продемонстрували Одеська (70%), Закарпатська (69,8%) та Львівська (64,8%) області.

Якщо говорити про кожну вікову категорію, то результати Львівщини у 2021-му такі:

 • немовлята до року – 73,9% від річного плану;
 • діти віком 18 місяців – 66,8% від плану;
 • діти віком 6 років – 60,9% від плану;
 • діти віком 14 років – 57,9% від плану.

Натомість найвищі показники вакцинації дітей від поліомієліту торік показали Сумська (92%), Миколаївська (91,9%) області та Київ (96%).

«Через те, що останні роки рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту не перевищував загалом 80%, в країні накопичилась критична маса дітей без імунної відповіді до поліовірусу, яку можна набути лише завдяки вакцинації», – кажуть у Центрі громадського здоров’я.

Так, у жовтні 2021 року перший випадок поліомієліту підтвердили на Рівненщині. Там вірус підхопила півторарічна дівчинка, її паралізувало. Відомо, що батьки відмовилися робити дитині щеплення з релігійних переконань. Під час епідрозслідування з’ясувалось, що контактними були ще 19 дітей. Вже в січні 2022-го стало відомо про друге зараження на Закарпатті – поліо виявили у 2-річного хлопчика.

За даними ВООЗ, розповсюдження вірусу припиниться, якщо в країні буде вакциновано проти поліомієліту понад 95% дітей. Наразі лише сім областей України наблизились до цього результату.

Натисніть на зображення для збільшення

Через загрозу спалаху поліомієліту в Україні з 1 лютого стартувала вакцинальна кампанія серед дітей віком від 6 місяців до 6 років. Вакцинуватимуть усіх малюків, яким не зробили щеплення за Національним календарем. На Львівщині щеплення від поліо вчасно не зробили майже 20 тисяч дітей.

Що необхідно знати про поліомієліт?

Вірус поліомієліту може паралізувати, уражає центральну нервову систему з виникненням парезів і паралічів. Дитина невакцинована проти поліомієліту в повній мірі знаходиться в зоні підвищеного ризику та становить небезпеку для інших дітей. Частіше хворіють діти від 6 місяців до 5 років.

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу – фекально-оральний, який відбувається через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, переноситься мухами. Інфікування може відбуватись повітряно-крапельним шляхом через виділення з верхніх дихальних шляхів.

Найбільш інтенсивне виділення вірусу від хворого відбувається в перші два тижні захворювання, але може продовжуватися впродовж 4-6 тижнів від початку хвороби.

Ознаки поліомієліту:

 • гострий початок з підвищенням температури тіла
 • головний біль, біль у горлі;
 • нежить;
 • блювота, проноси;
 • раптове порушення ходи, м’язова слабість, біль у кінцівках;
 • порушення чутливості шкіри;
 • розвиток гострих млявих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів.

Для профілактики ентеровірусних інфекцій, необхідно мити руки з милом гарячою водою, провітрювати і проводити вологе прибирання у приміщеннях. Для пиття використовувати тільки кип’ячену питну воду, ретельно мити гарячою водою овочі, зелень, ягоди і фрукти. Проте захиститись допоможе лише вакцинація.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *