ОСТАННІ НОВИНИ

Штам «Омікрон» циркулює вже у вісьмох областях України

Наталя Дуляба

|

У вісьмох регіонах України лабораторно підтвердили циркуляцію нового штаму коронавірусу «Омікрон». Захворюваність з кожним днем зростає, тож медичну систему готують до навантаження. Про це пише Укрінформ із посиланням на дані Міністерства охорони здоров’я.

Випадки зараження «Омікроном» підтвердили у Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Одеській, Полтавській, Тернопільській і Львівській областях, а також у Києві. Всі дослідження проводили методом ПЛР та повногеномного секвенування у Центрі громадського здоров’я.

Водночас у МОЗ не уточняють, скільки саме хворих на «Омікрон» виявили у цих вісьмох регіонах. Втім на Львівщині зараз відомо про 17 підтверджених випадків.

Щодо захворюваності, то темпи поширення коронавірусу в Україні набирають обертів. У «помаранчеву» covid-зону перейшли п’ять областей, в тому числі і Львівщина. На межі «червоної» зони – Івано-Франківщина. Відтак медична система вже почала активну підготовку до нової хвилі коронавірусу.

Натисніть на зображення для збільшення

«Зараз у лікарнях по країні виділено понад 64 тисячі ліжок для госпіталізації хворих на коронавірус, з них понад 96,7% забезпечені киснем. Після введення червоного рівня епіднебезпеки в державних та комунальних закладах охорони здоров’я буде призупинена планова госпіталізація для того, щоб переорієнтувати вивільнені ліжка на госпіталізацію covid-хворих», – кажуть у МОЗ.

Також у міністерстві додають: штам «Омікрон» має значно коротший інкубаційний період – за попередніми даними, він становить від 2 до 5 днів, передається усемеро швидше в порівнянні зі штамом «Дельта». Людина, яка заражена «Омікроном», може інфікувати інших вже у першу добу після того, як заразилась сама.

Нагадаємо, медики кажуть, що «Омікрон» вражає здебільшого молодь: якщо середній вік хворих на «Дельту» був 38 роки, то на «Омікрон» – 30 років.

Водночас у МОЗ стверджують, що «Омікрон» більше схожий на звичайну застуду і не завжди викликає лихоманку чи втрату смаку/нюху. Детальніше про головні симптоми цього штаму читайте тут.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *