ОСТАННІ НОВИНИ

Невакцинованим вчителям із Червонограда не вдалося оскаржити відсторонення від роботи

Вероніка Рой

|

Червоноградський міський суд відмовив двом червоноградським вчителям у позовах про незаконність відсторонення через відсутність вакцинації. Про це йдеться на сайті суду.

Цьогоріч у листопаді року кілька педагогів Червоноградської школи №5 були відсторонені від роботи без збереження заробітної плати, так як не надали довідки про вакцинацію.

Вчителька фізкультури та вчитель фізики звернулися до суду із вимогами скасувати незаконний наказ, поновити їх на роботі, та виплатити заробітну плату за час незаконного відсторонення від роботи.

Натомість у суді зазначили, що відсторонення позивачів від роботи ґрунтувалось на вимогах закону.

«Суд вважає, що відсутнє порушення прав позивачів на працю, визначене ст.43 Конституції України, оскільки за ними зберігається робоче місце, трудовий договір не припинений, обмеження позивачів  було правомірним та відповідало пріоритету забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини», – йдеться у повідомленні.

У результаті суд дійшов висновку, що директор школи при відстороненні не вакцинованих вчителів від роботи діяв законно. Відтак в обох випадках позивачам відмовлено у позовах.

Рішення не набрали законної сили, тож можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом 30 днів.

З 8 листопада в Україні почали відстороняти від роботи працівників, які підлягають обов’язковій covid-вакцинації. Мова йде про освітян та чиновників. Загалом від роботи вже відсторонили понад 400 освітян області.

Також з 9 грудня розширили перелік професій, де вимагають обов’язкової вакцинації, та додали у цей список  працівників органів виконавчої влади, Укрпошти, Укрзалізниці та інших установ.

Нещодавно МОЗ своїм наказом додало у цей список перелік медиків, працівників органів місцевого самоврядування, комунальників та інших.

Львівський портал писав, що працівників із протипоказами до covid-вакцинації, засвідченими документально, не мають права відстороняти від роботи.

Уникнути вакцинації зможуть лише особи, які мають протипоказання. Також у МОЗ затвердили форму довідки про протипоказання до вакцинації.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *