ОСТАННІ НОВИНИ

Абітурієнтів закликають не відмовлятися від здачі ДПА. У ЛРЦОЯО пояснили, чому

Вероніка Рой

|

Цьогоріч Верховна Рада звільнила учнів 11 класів від обов’язкової державної підсумкової атестації. ДПА учні можуть пройти за власним бажанням. Втім у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти рекомендують вступникам не відмовлятися від здачі державних підсумкових атестацій. Про це 17 травня під час брифінгу повідомила директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, передає Львівський портал.

Цьогоріч для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні можна було обирати п’ять предметів. Два предмети – українська мова та математика є обов’язковими. Третім предметом можна було обрати історію України чи іноземну мову, четвертий – на вибір випускника.

При цьому для того, аби отримати документ про повну загальну середню освіту, необхідно було б скласти ДПА з чотирьох предметів. Втім, у зв’язку з карантином, одинадцятикласників, які цьогоріч закінчують школу, звільнили від обов’язкової державної підсумкової атестації. ДПА цього року можна пройти за бажанням, а ЗНО складатимуть лише ті випускники, які планують вступати до вишів. Також учень, що здає ЗНО, вказуватиме, чи зараховувати його результати як ДПА чи ні.

Проте у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти все ж закликають абітурієнтів не відмовлятися від ДПА.

Реклама партнерів

«Якщо учасник обирає три предмети, то у додатку до атестату – звільнений/звільнена від ДПА. Але такий документ є неповний. За кордоном не приймають документи про середню освіту без ДПА. Я не закликаю вступати за кордон. Але я знаю, що ті, хто цьогоріч вступатимуть у Львові, Києві чи в інші міста, через рік можуть здобути грант, де треба буде подати документ про повну середню освіту. Минулого року була така практика. Велика частина дітей відмовилася від ДПА. Через це виникали проблеми. У нас в Україні немає механізму доздачі ДПА. Тому я запрошую і закликаю батьків та вчителів роз’яснювати дітям, що ДПА – це завершення навчального року, це повний документ про середню освіту», – пояснює Лариса Середяк.

Додамо, у 2021 році математика є обов’язковою для випускників шкіл. Також цьогоріч вступники зможуть вперше окремим предметом складати українську мову. Разом з тим, абітурієнти мають можливість складати одним предметом українську мову і літературу. Лариса Середяк каже, що на Львівщині більшість учнів все ж обрали українську мову і літературу.

Розклад ЗНО-2021:

  • 21 травня – тестування з хімії;
  • 24 травня – тестування  з іспанської, німецької, французької мов;
  • 25 травня – тестування  з англійської мови;
  • 28 травня – тестування  з математики;
  • 1 червня – тестування  з української мови, української мови і літератури;
  • 4 червня – тестування   з історії України;
  • 7 червня – тестування  з фізики;
  • 10 червня – тестування  з біології;
  • 15 червня – тестування з географії.

Детальніше про ЗНО-2021 читайте за посиланням. 

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.