ОСТАННІ НОВИНИ

Рівень колективного імунітету проти коронавірусу в Україні не більш ніж 20%

Ольга Денисяка

|

Згідно з моделюванням Київської школи економіки, в Україні наразі рівень колективного імунітету проти коронавірусу становить 13-20%. Про це на брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко, передає Укрінформ.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в Україні проводиться дослідження імунітету до коронавірусної хвороби на вибірці із 10 тисяч осіб.

«Сероепідеміологічне дослідження проводиться в Україні за ініціативою апарату Ради національної безпеки та оборони. Дизайн цього дослідження розроблений провідними установами Академії наук України й Академії медичних наук України. До вибірки буде залучено 10 тис. громадян України», – сказав він.

За словами урядовця, це дослідження матиме одночасно дві складові: соціологічну та епідеміологічну, що дозволить поширити отримані результати на всю територію країни.

Реклама партнерів

«Станом на кінець 2020 року ми бачимо, що рівень імунітету не більший за 10%. Тому говорити зараз про якусь глобальну тенденцію до того, що рівень імунітету вже великий, якщо ми говоримо про природний імунітет через перехворівання, то його немає. Зараз цей рівень є доволі низьким і далеким від колективного імунітету», – прокоментував керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

Він повідомив, що, за розрахунками Київської школи економіки, рівень імунітету від коронавірусу в Україні на сьогодні не перевищує 20%. Моделювання, яке використовувалося для розрахунків, враховувало, що наразі коронавірусною інфекцією вже перехворіло 13-20% українців.

Нагадаємо, з 24 лютого в Україні відновили адаптивний карантин.  Так, з понеділка, 8 березня на Львівщині діятиме «помаранчевий» рівень епіднебезпеки. Раніше область перебувала у «жовтій» зоні. 

Зазначимо, на Львівщині зростає захворюваність на коронавірус. За останні три доби кількість нових випадків зросла до 590403 та 349.

Ще наприкінці січня у лікарні на Львівщині почали більше госпіталізовувати важкохворих на Covid-19 молодих пацієнтів. Дотепер ситуація суттєво не покращилась, навпаки медики кажуть: у стаціонарах побільшало важких хворих віком 35+, які не мають супутніх хронічних захворювань.

Також в області збільшилась частка важкохворих на Covid дітей.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...