ОСТАННІ НОВИНИ

УГКЦ надає в безкоштовне користування кисневі концентратори

Соломія Головіна

|

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я надає у безоплатне користування кисневі концентратори. Про це Львівському порталу повідомили у департаменті інформації УГКЦ.

 

Зазначається, що нещодавно комісія закупила три кисневі концентратори та шість пульсоксиметрів. У такий спосіб вона відповідає на виклики пандемії і дбає про здоров’я потребуючих людей.

Реклама партнерів

За словами  голови комісії сестри Севастіяни Карвацької, концентратори першочергово закуплялися для потреб духовенства та монашества, але нині надаються в безкоштовну оренду простим людям, які його потребують. Сестра Севастіяна розповіла, що звертаються особи, які бачили оголошення в соціальних мережах. З ними укладається договір на два тижні. Після кожного користування забезпечується процедура заміни фільтрів.

«Концентратори закуплені за кошти жертводавців, якими є пересічні люди. Серед них – пан Роман Шмих, доцент кафедри Аграрного університету,  пожертвував свою річну зарплату, відтак оплатив вартість одного концентратора. Велика частина пожертв надійшла від української діаспори, зокрема парафіян нашої Церкви  в Америці. Долучилися також монаші згромадження, серед яких Згромадження сестер МНІ. Усім причетним комісія висловлює щиру подяку», – додала референт Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я Мирослава Полець.

Додамо, що комісія має в планах закупити ще більшу кількість кисневих концентраторів. Тому збірка продовжується.

Реквізити: 5168 7554 1863 2598 , карточка на ім’я Карвацька Іванна (с.Севастіяна);

Або: Благодійний фонд імені Митрополита Андрея Шептицького

Код ЄДРПОУ 25242419

IBAN UA 40 325365 0000002600906368293 (р/р 2600906368293) в ПАТ «Кредобанк», МФО 325365

Призначення платежу: «Благодійна допомога на статутну діяльність».

Як повідомляв Львівський портал, до кінця року кількість кисневих концентраторів у лікарнях Львова планують вдвічі збільшити – до майже 550.

Нагадаємо, у лікарнях області, де лікують хворих на COVID, були проблеми і забезпеченням кисню. Проте станом на 17 листопада доступ до кисню мали вже 60% ліжок, хоча цей показник має становити не менше 80%.

Раніше у ЛОДА пояснювали, що процес збільшення кисневої мережі лікарень затягується через брак підприємств, які виконують подібні роботи. На обладнання киснем 80% ліжок у стаціонарах піде кілька місяців.

Зазначимо, наприкінці жовтня благодійний фонд «Крила надії» оголосив терміновий збір коштів на кисневі концентратори для хворих на коронавірусну інфекцію. Усіх небайдужих закликають долучатися до цієї ініціативи. Як львів’яни можуть отримати їх в тимчасове користування, читайте тут.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Facebook/Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.