ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові студент потрапив у реанімацію із рідкісним вірусом

Наталя Дуляба

|

На Львівщині вперше за останні десять років зафіксували випадок захворювання на геморагічну гарячку з нирковим синдромом. Рідкісний вірус 22-річний студент у Львові міг «підхопити» через інфіковане гризунами насіння кмину. Про це Львівському порталу повідомили в обласному лабораторному центрі МОЗ України.

 

13 вересня в реанімацію обласної інфекційної лікарні госпіталізували 22-річного студента, якому спершу поставили діагноз «Гостре респіраторне захворювання. Нейротоксикоз».

Хлопець хворів протягом шести днів, скаржився на загальну слабкість, біль у горлі, нежить, підвищення температури тіла до 38,5С, головний біль, кашель, нудоту і блювоту.

«18 вересня у хворого зафіксували порушення з боку нирок. При лабораторному дослідженні крові були виявлені антитіла до вірусу Puumala. Заключний діагноз – геморагічна гарячка з нирковим синдромом, викликана Hantavirus Puumala», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що геморагічна гарячка з нирковим синдромом – це гостра вірусна хвороба, що характеризується гарячкою, загальною інтоксикацією, своєрідним ураженням нирок, розвитком гострої ниркової недостатності та порушенням згортання крові.

Збудниками цієї хвороби є арбовіруси. Заразитись цим вірусом можна від диких гризунів, іноді від щурів. Зокрема, через вдихання виділень гризунів, у яких містився арбовірус, через роботу з інфікованими об’єктами довкілля (хмиз, солома, сіно), через вживання термічно необроблених продуктів, що були забруднені виділеннями мишоподібних гризунів (капуста, морква тощо).

«Під час інкубаційного періоду хворий перебував у Дніпрі, відвідував дачну ділянку на околиці міста, але заперечує будь-які можливі контакти з гризунами та їхніми екскрементами. Відпочинок на природі, купання та риболовлю теж заперечує. Санітарно-гігієнічні умови проживання в квартирі задовільні, підвальними приміщеннями хлопець не користувався. Часто вживав в їжу термічно необроблену приправу з насіння кмину, придбану на торговому ринку «Сихів», нефасовану, ймовірно, інфіковану екскрементами гризунів. Станом на сьогодні хворий виписаний додому у задовільному стані», – йдеться у повідомленні медиків.

З 2010 дотепер в Україні зафіксували 23 випадки захворюваності на геморагічну гарячку з нирковим синдромом у Київській, Сумській та Закарпатській областях. На території Львівщини цей випадок є першим за останні десять років.

Захворюваність також характерна своєю сезонністю: пік припадає на червень-жовтень, коли мишоподібні гризуни найактивніше пересуваються. Недугу найчастіше «підхоплюють» чоловіки віком від 16 до 50 років. Основні групи ризику: лісогосподарські робітники, лісоруби, лісники, жителі сільських лісових районів, які виконують роботу в полі.

Вакцини від геморагічної гарячки з нирковим синдромом не існує! Після перенесеної хвороби у людини виникає тривалий імунітет.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...