ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні магазини та кафе дозволили розміщувати на будь-яких поверхах житлових будинків

Вероніка Рой

|

В Україні у житлових будинках на будь-яких поверхах дозволили розміщувати магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно. Про це повідомляє Урядовий портал.

 

Нові державні будівельні норми (ДБН) набудуть чинності 1 грудня 2019 року.  Однак відзначається, що норма поширюється виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.

«Новими нормами ДБН дозволено розміщувати вбудовані в нові житлові будинки магазини, кафе та інші громадські заклади на будь-яких поверхах. Звичайно, за умови дотримання необхідних протипожежних та інших технічних вимог. Щоб це було в першу чергу безпечно та комфортно для кожного – з одного боку не заважало сусідам, а з іншого – створювало додаткові зручності для жителів. Адже тепер найнеобхідніші заклади будуть зовсім поруч», – сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Виняток складають об’єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму тощо.

Також нормами ДБН заборонено розміщувати в житлових будинках:

  • готелі та хостели;
  • магазини з сумарною площею понад 1000 кв. м;
  • спеціалізовані заклади і підприємства, експлуатація яких може призвести до забруднення території та повітря;
  • спеціалізовані магазини будівельних, мастильних та інших товарів (наприклад, фарб, лаків, вогненебезпечних речовин і матеріалів);
  • майстерні з ремонту взуття та побутових машин і приладів площею понад 100 кв. м;
  • лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо.

Лев Парцхаладзе також нагадав, що з 1 жовтня 2018 року в дію вступили зміни у ДБН «Житлові будинки», які дозволили розміщувати в житлових будинках заклади громадського харчування місткістю до 250 місць (раніше було до 50 місць) за умови наявності окремої від будинку території та дотримання необхідних протипожежних та інших вимог.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...