ОСТАННІ НОВИНИ

МОЗ хоче збільшити терміни проходження інтернатури

Вероніка Рой

|

Міністерство охорони здоров’я України з 2020 року має намір змінити систему підготовки лікарів, яка європейських стандартів та дозволять українським лікарям бути конкурентними на світовому рівні. Відповідний проєкт наказу оприлюднено для громадського обговорення, повідомляє пресслужба МОЗ.

 

Як повідомляється, після закінчення шостого курсу медичного університету та успішного складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту, студент-медик повинен пройти практичну підготовку у закладі охорони здоров’я.

«Така підготовка протягом кількох років і називається інтернатурою. Наразі існує суттєва різниця між кількістю років підготовки лікарів в Україні та у світі. Наприклад, в США підготовка лікаря акушера-гінеколога триває 12 років, в той час як в Україні – 9. Це є нерелевантним досвідом і унеможливлює конкуренцію українських спеціалістів на світовому рівні», – розповідають у відомстві.

Реклама партнерів

Зараз студенти різних спеціальностей проходять інтернатуру від одного до трьох років.

«Проєкт наказу пропонує збільшити тривалість інтернатури до трьох років для всіх спеціальностей, крім загальної стоматології. Стоматологи проходитимуть інтернатуру один рік. Крім того, після інтернатури планується, що лікарі будуть проходити резидентуру, яка триватиме відповідно до складності спеціалізації. У майбутньому український студент-медик матиме стільки ж років підготовки, як і його колеги за кордоном», – пояснюють у МОЗ,

Окрім цього, пропонується зменшити кількість спеціальностей, за якими відбуватиметься набір до інтернатури, з 34 до 13. Експертна комісія МОЗ України визначила 13 загальних спеціальностей (акушерство і гінекологія, анестезіологія та інтенсивна терапія, внутрішні хвороби, загальна практика сімейна медицина, загальна стоматологія, медицина невідкладних станів, педіатрія, психіатрія, отоларингологія, офтальмологія, радіологічна онкологія та ядерна медицина, радіологія, хірургія).

Також для того, аби унеможливити корупцію та дати рівні права всім студентам, пропонується запровадити розподіл за електронним реєстром за результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Для студентів, які здають тільки ліцензійний іспит «КРОК 2»,  рейтинговим показником буде результат складання цього іспиту.

Проходити інтернатуру випускник зможе лише в тих закладах охорони здоров’я, які відповідатимуть вимогам до баз стажування, затвердженим МОЗ України.

«Після проходження інтернатури студенти проходять обов’язкову атестацію на присвоєння звання лікаря-спеціаліста. Зараз це – іспити та співбесіди в університетах. За новим наказом для того, щоб успішно завершити інтернатуру, необхідно буде пройти тестування у формі ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок 3» за відповідною спеціальністю, допуском до якого буде об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ)», – додають у МОЗ.

Обговорення наказу триватиме до 14 вересня. Пропозиції приймає Директорат освіти, науки та кадрів МОЗ України на електронну адресу [email protected] або поштою м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Нагадаємо, Львівський портал повідомляв, що результати тестування також показали низький рівень знань майбутніх медиків. Середній відсоток правильних відповідей студентів склав усього 30,24%. Львівський медуніверситет посів третє місце у рейтингу успішності вишів за результатами IFOM.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляла, що деяким студентам вдалося сфотографувати тестові завдання та пошити їх у мережі. Такі порушення зафіксували в основному за студентами-іноземцями. Відтак Супрун обіцяла, що всі порушники обов’язково будуть покарані. Згодом робоча група Міністерства охорони здоров’я України проаналізувала ситуацію та вирішила, що робити з тими спудеями, які не з’явились на тестування або фотографували й поширювали завдання у мережі.

Як повідомляв Львівський портал, міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) студенти в Україні складали вперше як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Розробляла тест і перевіряла успішність його складання Національна рада медичних екзаменаторів (NMBE, США) – найавторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...