ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні – Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

Андрій Котенський

|

Сьогодні, 2 квітня, Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

 

Резолюція Генеральної Асамблеї ООН прийнята у 2007 році із метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями.

Реклама партнерів

Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини в ранньому віці дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації.

Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися симптоми аутизму. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.

Розлади спектру аутизму – найбільш швидко зростаюча патологія психічного розвитку дітей. За данними ВООЗ в 2010 році поширеність аутизму становила 1на 100 новонароджених, в 2013 році – 1:88, в 2016 році -1:68. За прогнозами деяких вчених в 2020 році поширеність розладів спектру аутизму може становити – 1:30.

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з дитячої психіатрії Алла Петрів, у Львівській області на кінець 2018 року було зареєстровано 409 дітей з діагнозом дитячий аутизм, за 3 місяці 2019 року їх кількість зросла до 440. Окрім того, зареєстровано понад 700 дітей з діагнозом розлади психіки органічного ґенезу з поведінковими порушеннями аутичного спектру. З кожним роком зростає кількість дітей 1-2-річного віку, батьки яких звертаються з підозрою на розлади спектру аутизму.

Ось чому інформування про аутизм є вкрай важливим. Лише рання діагностика і раннє втручання дають особам з аутизмом надію на повноцінне майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.