Сьогодні, 31 січня, у мерії розкрили технічні пропозиції учасників тендеру на поставку та монтаж обладнання з очистки фільтрату Грибовицького сміттєзвалища. Свої пропозиції надали три компанії. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі міськради Львова.
Доставити і змонтувати обладнання для очистки фільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі хочуть три компанії. Так, на тендер свої пропозиції подали: JVC Goksin Insaat San та GEZER Endustri (Туреччина), ТОВ «Екософт» (Україна), ПП «Гігаджоуль» (Україна).
«Система працюватиме на базі технології зворотного осмосу. Очікувана потужність установки – 300 кубічних метрів фільтрату на добу. Така технологія дозволяє очистити фільтрат та привести його до стану технічної води, яка відповідатиме гранично допустимим концентраціям на скид до мережі Львіводоканалу», – розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Сам тендер матиме дві стадії, тож тепер подані пропозиції має проаналізувати протягом лютого тендерна комісія. Ті компанії, що пройдуть відбір, зможуть на наступному етапі подати свої комерційні пропозиції.
Щоб потрапити на другий етап тендеру, компанія має відповідати таким критеріям:
- мати мінімальний середній річний оборот у розмірі 10 мільйонів євро;
- продемонструвати наявність фінансових ресурсів, достатніх для виконання цього контракту;
- мати загальний досвід роботи як основного постачальника або головного підрядника подібних проектів принаймні протягом останніх 5 років;
- мати досвід у реалізації аналогічних проектів;
- мати команду кваліфікованих фахівців, досвід та знання яких відповідають заявленим вимогам;
- забезпечити істотні можливості обладнання відповідно до вимог тендерної документації;
- відповідати іншим параметрам, визначеним тендерною документацією;
- мати сертифікат відповідності з управлінням якістю (ISO 9001 або еквівалентний).
Після визначення переможця тендеру і укладення з ним договору, компанія має виготовити, доставити та встановити на території Грибовицького сміттєзвалища обладнання для очистки фільтрату, ввести його в експлуатацію систему та обслуговувати протягом 2 років із обов’язковим періодом тестування, виявлення та усунення можливих дефектів.
Доставка, монтаж та введення в експлуатацію системи має відбутися упродовж 9 місяців із моменту укладання угоди. Гарантована експлуатація та технічне обслуговування системи відбуватиметься упродовж 2 років, включаючи забезпечення усіма необхідними витратними матеріалами, реактивами, запасними частинами та спожитою електроенергією.
Встановлення нової системи очистки інфільтрату у Грибовичах планують розпочати ще цього року паралельно зі стартом з комплексної рекультивації полігону.
Закупівлю нового очисного обладнання міськрада Львова здійснюватиме коштом позики Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Фонду «Чисті технології» (CTF) та гранту Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Наразі вартість обладнання ще невідома, її учасники тендеру пропонуватимуть на другому етапі тендеру.
Як повідомляв Львівський портал, рішення про необхідність купівлі нового обладнання для очистки інфільтрату у Грибовичах мерія прийняла у вересні 2018 року. Оголосити тендер спочатку планували у жовтні, втім на ділі це сталося наприкінці листопада.
Водночас у міській раді обіцяли до кінця 2018 року встановити на Грибовицькому сміттєзвалищі дві нові установки з очистки інфільтрату, потужністю по 150 кубометрів. Тоді б на полігоні було б уже три установки очистки інфільтратів. Зараз на сміттєзвалищі є одна станція, потужністю до 250 кубометрів на добу. Однак екологи та місцеві активісти одностайно стверджують, що вона не працює.
І директор ЛКП «Збиранка» Віталій Пугач, і директор департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради Сергій Сало запевняли Львівський портал, що станція очистки інфільтрату успішно працює, однак продемонструвати як це відбувається, вони відмовились.
Детальніше про те ситуацію із Грибовицьким сміттєзвалищем, а також про те, що там відбувається протягом останніх двох років, читайте у матеріалі «Два роки безкарності».
Наталя Дуляба