ОСТАННІ НОВИНИ

Нове обладнання для очистки інфільтрату у Грибовичах планують купити до кінця жовтня

Наталя Дуляба

|

Виконавчий комітет Львівської міської ради дозволив ЛКП «Зелене місто» провести закупівлю необхідного обладнання для очистки інфільтрату на території Грибовицького сміттєзвалища, а також в подальшому його використовувати. Відповідне рішення прийняли сьогодні, 7 вересня, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Як пояснила директорка департаменту економічного розвитку міської ради Львова Ірина Кулинич, закупівля нового обладнання відбуватиметься в межах комплексної програми рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, співпраці з французькою компанією Egis та з ЄБРР щодо використання кредитних та ґрантових коштів.

«Сьогодні виконавчий комітет прийняв важливе рішення про закупівлю і використання обладнання для очистки фільтрату на Грибовицькому сміттєзвалищі. Ми дозволяємо ЛКП «Зелене місто» провести закупівлі, придбати таке обладнання і відповідно використовувати його на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Після цього прийняття рішення ми вже зможемо провести всі процедури із закупівлі. Якщо це буде проводитися в рамках кредиту ЄБРР, то, відповідно, це є виключно міжнародні торги, які проводить Європейський банк реконструкції та розвитку», – зауважила Ірина Кулинич.

За її словами, нове обладнанням для очистки інфільтрату буде «достатньо потужним», і його мали би доставити до Львова протягом 40 днів.

Також Ірина Кулинич запевнила, що зараз на Грибовицькому сміттєзвалищі будують дамбу та дорогу, очищають інфільтрат та навіть вже проводять рекультивацію.

Зазначимо, що нещодавно Львів отримав від ЄБРР 35 млн євро кредиту на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові та на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.

Як повідомляв Львівський портал, у Львівській міській раді пообіцяли до кінця цього року встановити на звалищі ще дві нові установки з очистки інфільтрату, потужністю по 150 кубометрів. Це буде вже третя установка очистки інфільтратів. Зараз на сміттєзвалищі є одна станція, потужністю до 250 кубометрів на добу. Однак екологи та місцеві активісти одностайно стверджують, що вона не працює.

І директор ЛКП «Збиранка» Віталій Пугач, і директор департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради Сергій Сало запевняли Львівський портал, що станція очистки інфільтрату успішно працює, однак продемонструвати як це відбувається, вони відмовились.

Нагадаємо, нещодавно Віталій Пугач заявляв, що на Грибовицькому сміттєзвалищі першочергові протиаварійні роботи так і не розпочались. Проте у мерії згодом спростували цю інформацію.

Як повідомляв недавно активісти звинуватили чиновників міськради Львова у маніпуляціях із документами щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

Детальніше про те ситуацію із Грибовицьким сміттєзвалищем, а також про те, що там відбувається протягом останніх двох років, читайте у матеріалі «Два роки безкарності».

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...