ОСТАННІ НОВИНИ

З 1 лютого у Львові пенсіонери знову їздитимуть безкоштовно у маршрутках

Наталя Дуляба

|

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 25 січня, прийняв рішення, згідно з яким пенсіонери та особи з інвалідністю ІІІ групи знову їздитимуть безкоштовно у міських маршрутках. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.

 

Вже з 1 лютого пенсіонери та особи з інвалідністю ІІІ групи знову їздитимуть безоплатно у маршрутках, які обслуговують приватні перевізники.

Як розповів заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, пільговиків таких категорій у місті є близько 100 000 осіб.

«Ці люди, мабуть, не мають достатнього рівня доходу, отримують малі пенсії, тому тепер вони зможуть безоплатно їздити в автобусах на приватних маршрутах. Ми нарешті дотиснули перевізників, вони нарешті на це погодились, тому цю роботу ми провели заради людей», – пояснив Сергій Бабак.

Зазначимо, приватні перевізники відмовилися безоплатно возити пенсіонерів зі січня 2018 року. Пільговий проїзд для них зберігався лише у маршрутках комунального перевізника АТП № 1 та в електротранспорті.

Нагадаємо, сьогодні міська рада Львова також відкоригувала вартість проїзду у маршрутках. Із 1 лютого львів’яни платитимуть за проїзд уже не 5, а 7 гривень.

Як повідомляв Львівський портал, торік восени перевізники Львова заявили, що економічно обґрунтований тариф на проїзд становить уже 9 гривень 20 копійок. І заявили, що якщо мерія не затвердить його, то на маршрутах скоротять кількість автобусів. Після цього управління транспорту міськради Львова запропонувало встановити тариф на рівні 8 гривень і опублікувало до обговорення відповідний проект рішення виконавчого комітету. Проте згодом міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що мова про подорожчання проїзду у маршрутках наразі не йде та дав вказівку провести розслідування і з’ясувати, чому управління транспорту висунуло таку пропозицію.

Загалом мерія проводила тривалі перемовини із приватними перевізниками Львова щодо нового тарифу, однак до спільної згоди вони так і не дійшли, адже головною вимогою посадовців було відновлення безкоштовного проїзду для пенсіонерів.

Лише наприкінці листопада перевізники заявили, що таки готові безоплатно возити пенсіонерів, якщо міська рада затвердить тариф у розмірі 7-8 гривень.

Востаннє ціни на проїзд у маршрутках Львова зросли у грудні 2017 року. Тоді тариф підняли до 5 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.