На думку більшості опитаних (64%) мир є тим, чого сьогодні найбільше бракує Україні. Такі результати опитування «Моніторинг електоральних настроїв українців» озвучив на прес-конференції заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький, повідомляє Укрінформ.
«Більшість респондентів – 64% стверджували, що насамперед Україні бракує миру. Трохи менше говорили що бракує стабільності, порядку, розвитку, достатку, ще менше – єдності і справедливості», – сказав Грушецький.
Зокрема, за його словами, 41% вважають, що державі найбільше не вистачає стабільності, ще 40% – порядку, по 35-36% – достатку та розвитку, по 27% – єдності та справедливості. Питання миру є більш актуальним для Галичини та Донбасу, стабільності – для Півдня, розвитку та достатку – для Сходу, єдності – для Донбасу. Питання порядку та справедливості є однаково актуальними для респондентів практично в усіх макрорегіонах.
Крім цього, за його словами, більшість населення вбачають загрози для України саме у внутрішніх факторах, пов’язаних з соціально-економічною ситуацією.
«59% вважають, що однією з топ загроз для України є економічний занепад. Стільки ж респондентів говорять про масовий виїзд українців за кордон, 51% говорить про зубожіння населення», – повідомив він.
Відповідно до опитування, військовий конфлікт на Сході (66%) та хабарництво і корупція (43%) – дві головні проблеми загальнодержавного рівня.
На особистісному рівні головними проблемами респонденти вважають підвищення тарифів на комунальні послуги (59%), низький рівень зарплат і пенсій (52%) та підвищення цін на основні товари (42%). Війна на Сході, як особиста проблема, хвилює 28% респондентів, хабарництво і корупція, відсутність роботи, неякісна медицина – по 17-19%, недостатній рівень соціального захисту – 11%.
Опитування проводилося експертами Київського міжнародного інституту соціології, Українського центру економічних та політичних досліджень ім. О.Разумкова та Соціологічної групи “Рейтинг” у період з 19 жовтня по 2 листопада 2018 року. Опитано 10 тисяч респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Статистична похибка вибірки становить не більше 1,0%.
Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, тип поселення та регіон проживання.
Юлія Шпак