У Львівській міській раді запевняють, що проблеми із «Дніпроазотом» не повинні вплинути на якість води, яку постачатимуть мешканцям. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі мерії.
Власне, через зупинку виробництва «Дніпроазот» в українських містах виникли побоювання щодо ймовірних проблем із питною водою, оскільки підприємство постачало рідкий хлор для її знезараження.
Як своєю чергою повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, ЛМКП «Львівводоканал» забезпечене реагентами для очистки води (гіпохлоридом натрію та рідким хлором). Договори з постачальниками реагентів були укладені після проведених тендерів, на конкурсній основі. Постачальники гарантують, що виконають свої зобов’язання щодо постачання рідкого хлору до кінця року.
«ЛМКП «Львівводоканал» здійснює безперебійне і якісне водопостачання мешканцям міста Львова. У Львові вода очищається двома методами: перший — це із застосуванням гіпохлориду натрію (сіль) — 42% води. При цьому методі використовується сучасне німецьке обладнання. Другий метод, яким очищається 58% води — це із застосуванням рідкого хлору. Тому для міста Львова не критична ситуація через проблеми в роботі «Дніпроазоту», адже у нас фактично половина води очищається сіллю, а половина хлором. Натомість у більшості міст України для очистки води використовують лише рідкий хлор.
Для придбання солі і хлору були проведені тендери. З переможцями тендерів підписані договори для постачання необхідних реагентів до кінця року. Постачальники гарантують, що навіть у цій ситуації вони виконають свої зобов’язанні щодо постачання рідкого хлору”, – розповів Сергій Бабак.
Дарина Смеречанська