Міжнародне професійне журі визначило переможця конкурсу проектів «Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності». Музей побудують за проектом «Штурм пагорба» німецького архітектурного бюро Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH, повідомляє прес-служба меморіального комплексу.
«Проект під назвою «Штурм пагорба» по-новому інтерпретує неокласицизм, інтегруючи події на Майдані в європейську історію, візуально формує новітній український акрополь та українську агору, утверджуючи демократичну спрямованість нації», – сказав гендиректор музею Ігор Пошивайло.
За його словами, реалізація цього проектного задуму гармонійно доповнить меморіальний простір на алеї Героїв Небесної Сотні та “створить середовище для активного втілення в життя мрій борців за незалежну й процвітаючу Україну”.
Зазначається, що на оголошений Кабміном відкритий анонімний конкурс щодо проектів музею та меморіального комплексу надійшло 66 заявок із 12 країн світу.
Переможців конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» визначили у лютому 2018 року. Це архітектори Ірина Волинець (Львів, Україна) та Марія Процик (Роттердам, Нідерланди).
Друга стадія конкурсу стосувалася проекту самого музею – вже з урахуванням вигляду меморіальної частини.
У фіналі змагалися шість проектів. Їхні автори на умовах анонімності активно співпрацювали з організаторами конкурсу, зокрема відвідували Київ, оглядали місця подій, спілкувалися з родичами загиблих.
Виставку всіх проектів-фіналістів відкриють у Будинку архітетора.
«Після підведення підсумків конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності» та громадського обговорення конкурсних пропозицій буде укладено договір із переможцем конкурсу й почнеться розроблення проектно-кошторисної документації щодо будівництва Музею Революції Гідності», – підсумували у прес-службі музею.
Як відомо, у березні 2017 року президент Петро Порошенко узаконив надання землі під «Музей Революції Гідності».
14 вересня 2017 року Київрада надала земельну ділянку орієнтовною площею 1,22 га Музею Революції Гідності.
Омелян Шевчук