ОСТАННІ НОВИНИ

Керівники дитячих турбаз в Карпатах заявили про рейдерське захоплення Львівською облрадою

Соломія Григор'єва

|

Львівська обласна рада вирішила оптимізувати роботу дитячий баз відпочинку в Карпатах, які, на думку чиновників, простоюють без діла. Керівники ж баз та гуртків, діти яких там відпочивають, вважають, що ЛОР хоче передати споруди в приватні руки. Про це вони розповіли сьогодні, 25 вересня, на прес-конференції, передає кореспондент Львівського порталу.

Директор дитячої турбази «Полонина» Євген Гриненко, де 22 вересня відбулась перевірка, наголошує, що тих грошей, які облрада виділяє на утримання бази недостатньо, і всі ремонти там робляться власноруч. Якщо чиновники хочуть отримувати з бази користь, вони повинні вкладати значно більше.

«На всіх наших трьох базах, які ми отримали вкінці 90-их років,  не було ні одної пристойної будівлі, де можна було заночувати.  У тому комплексі, який я показував під час перевірки, не було половини дверей, сквозили вікна, тік дах. Про туалети і душові навіть мови не йшлося. Тому все що там зараз зроблено, це зроблено власними руками. В нас тепер багато чого є, але там ще є старі будиночки, які ми не можем ні списати, ні перебудувати. Щоб бачити розвиток бази, щось з неї мати, треба не просто сторожів і компослуги фінансувати, а треба в неї вкладати», – сказав Євген Гриненко.

Окрім того директор «Полонини» вважає, що ця перевірка здійснювалась незаконно.

«Якщо приїжджає комісія, то вона має бути якось фаховою. Я вважаю, що якщо пан Гірняк хоче зробити висновки про нашу роботу, нехай дасть завдання департаменту освіти, до якого ми належимо, і хай фахівці оцінять нашу роботу. Нам є що показати», – стверджує Є. Гриненко.

Такої ж думки і дотримується юрисконсульт Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Руслан Грицак та вважає, що справедливості потрібно буде добиватись пікетом ЛОР. Якщо це не допоможе, подаватимуть в суд.

«Ці перевірки здійснювались незаконно, бо непланові перевірки, як правило, мають здійснюватись за рішенням обласної ради. Коли до нас приїхала перевірка, це виглядало як рейдерське захоплення. Вони були здивовані, що в нас величезні земельні ділянки, які знаходяться дотепер в державній власності. Після перевірки було одразу поставлене питання про передачу бази в інше підпорядкування. Коли ми згадали законодавство і дали зрозуміти, що це незаконно, вони здійснюють ще одну перевірку і вже ставлять питання не про закриття баз, а про доцільність перебування на посаді директора обласного центру краєзнавства. Це робиться для того, щоб на його місце прийшла своя людина, і щоб тихо передати в приватну власність ці бази», -вважає юрист.

Незважаючи на негативні результати перевірки, керівники дитячих туристичних гуртків переконані, що бази повинні існувати, як і існували. Керівник гуртка «Пішохідний туризм» Анатолій Люсак запевняє, що дитячі туристичні бази не повинні приносити прибуток, а мають приносити користь дітям:

«Державні мужі, більшість з який прийшли до влади з бізнесу, вважають, що дитячі турбази повинні давати прибуток, і не хочуть розуміти, що це неможливо і це не їх основне завдання. В нашій державі більшість населення живе на межі бідності, і дітям з таких сімей недоступний дорогий відпочинок та оздоровлення у літній період».

Нагадаємо, раніше заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк наголошував, що «ніхто не хоче нічого подерибанити, продати, закрити, а навпаки – розвинути».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...