Завтра на Левандівці стартує Міжнародний Фестиваль Параджанова. Упродовж 20-27 серпня Культурно-мистецький центр «Супутник» та парк Левандівський перетворяться на епіцентр міжкультурного діалогу та актуального мистецтва. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.
«В цьому фестивалі ми висвітлюємо постать Параджанова, яка є надзвичайно цікавою. Хтось знає Сергія Параджанова як режисера, хтось як майстра, художника з колажу, а хтось його знає як хорошого співрозмовника і друга. І вже 2-ий рік поспіль проводиться Міжнародний фестиваль Параджанова на Левандівці і дуже багато людей доєднані до цієї події»,- зазначила Оксана Кулик, в. о. начальника управління культури Львівської міської ради.
Особливістю Фестивалю стане міжнародна резиденція «Тінь свободи». На основі відкритого конкурсу куратори обрали 10 проектів від митців з Грузії, Польщі, України та Білорусі. Відтак, на Левандівці разом з громадою творитимуть Матеуш Ковальчик (Польща), Мекі Гіоградзе (Грузія), Люсі Хагоутян (Грузія / Франція), Гжегож Козера (Польща), Марія Маголі (Україна), Ольга Салахеєва та Павло Нехаєв (Білорусь), Сергій Шабохін (Білорусь, Польща), Жанна Гладко (Білорусь),Ігор Стахієвич (Білорусь) та Настя Кулік (Україна).
«Майже рік ми працюємо на програмою фестивалю і дуже втішені тим, що наша мрія привести на Левандівку митців з різних країн світу нам вдалася. Впродовж 20-27 серпня на Левандівку приїдуть 10 митців з 5 країн світу. Це сучасні митці, які працюють у руслі сучасного мистецтва. Також буде багато проектів із залученням громади Левандівки і також із залученням дітей.
Цього року наша програма не зменшилася на майстер-класи, на воркшопи.
Також цього року маємо кінопрограму. Будемо дивитися кіно «Колір гранату», «Андрієш» і «Тіні забутих предків». А також впродовж 25-27 серпня маємо почесних гостей, людей, які досліджують тему мистецтва Параджанова.
А на День Незалежності хедлайнерами цього року стануть гурти «Sisters Voice», «Lemko Blue Grass Band» та запальні «Гуцул Каліпсо»»,- наголосила Ірина Рибко, спеціаліст управління культури, координатор фестивалю.
Таким чином на Фестивалі, який стане майданчиком міжнародної творчої синергії, будуть представлені всі жанри сучасного мистецтва: перформанс, аудіовізуальна інсталяція, хепенінг, відеоарт, стрітарт та багато іншого.
Кураторами резиденції виступлять Вікторія Данелян, яка курувала мистецьку частину першого Фестивалю, та Сармен Бегларян, експерт з візуального мистецтва, що співпрацює з Інститутом Адама Міцкевича у Варшаві.
Окрім резиденції ІІ Міжнародний Фестиваль Параджанова на Левандівці матиме змістовну освітню та дискусійну програму. На Фестиваль запрошено знану мистецтвознавицю, працівницю Києво-Могилянської академії, дослідницю творчості Сергія Параджанова – Діану Клочко, яка цього року поділиться з публікою своїми думками щодо ассамбляжів Великого режисера. Також на Левандівку завітає відомий кінознавець і критик, сценарист фільму про Параджанова «Небезпечно вільна людина» Сергій Тримбач. Найбільш очікуваним гостем цьогорічного Фестивалю стане учень Сергія Параджанова –режисер і сценарист Роман Балаян, який покаже на Левандівці свою стрічку «Ніч в музеї Параджанова».
У кінопрограмі Фестивалю також фільми: «Колір гранату», «Андрієш» і «Тіні забутих предків».
Організатори готують насичену програму майстер-класів для дітей (колаж, вокал, театр, декупаж, циркове мистецтво…) та дорослих. Київський режисер Віталій Любота знову приїде на Фестиваль з триденним театральним воркшопом.
Окрім того, упродовж 20-25 серпня відбудеться молодіжний проект Parajanov Exchange: до підлітків, які відвідують вокальну та театральну студії КМЦ “Супутник” завітають ровесники з драматичного гуртка Центру розвитку громади вірменського міста Діліжан. За ці п’ять днів вірменські і українські учасники спільно підготують театральний перформанс IMAGINARIUM, презентація якого запланована до Дня Незалежності.
Вже традиційно 24 серпня на День Незалежності у парку Левандівському відбудеться великий концерт за участю вихованців КМЦ «Супутник» та Народного дому Левандівки. Хедлайнерами цього року стануть гурти «Sisters Voice», «Lemko Blue Grass Band» та запальні «Гуцул Каліпсо».
Також в рамках фестивалю знову відбудеться проект «Ніч театру», в рамках якого на Левандівку завітають 9 альтернативних театрів зі всієї України.
«Левандівка і Левандівський парк у минулому був летовищем. Тому під час фестивалю в нас функціонуватиме повітряна куля, яку завдяки команді з повітроплавання та спонсорів встановимо в Левандівському парку. На повітряній кулі побувати зможуть всі охочі, це буде оглядова атракція, прив’язана на відстані 150 метрів»,- Юлія Хомчин, культурна менеджерка, секретар депутатської комісії з питань культури, молодіжної політики та спорту.