ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’ян інформують щодо профілактики захворювання на туберкульоз

|

Туберкульоз – інфекційне захворювання, що спричиняється мікобактеріями туберкульозу. Рівень захворюваності на туберкульоз відображає стан розвитку держави. Проте застосування нескладних профілактичних заходів може поступово зменшити захворюваність на туберкульоз. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

1438244237_20130321162629-e1458735370260

Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що у Львові щорічно реєструються високі показники захворюваності на туберкульоз органів дихання, зокрема у 2014 році – 463 випадки,  у  2015 році –  389,  за 11 місяців 2016 року – 290 випадків.

Дуже важливо знати основні прояви туберкульозної інфекції. Адже більшість хворих, які звикли до хворобливого стану, не звертаються до лікаря, тому навіть теоретично не можуть бути виявлені. Звернення до лікаря  є  перший крок у боротьбі з туберкульозом. І його повинен зробити сам хворий. Адже від нього залежить не тільки рівень здоров’я, а й життя людини.

Реклама партнерів

Про наявність захворювання на туберкульоз можуть свідчити:

–  кашель або покашлювання, що тривають 3 тижнів і більше;

–  мокротиння густе, невелике за об’ємом, має склистий вигляд;

–  втрата маси тіла, що не мотивована іншими чинниками;

–  пітливість уночі та вранці, переважно верхньої половини тулуба, і зміна запаху поту;

–  періодичне підвищення температури тіла;

–  біль у грудній клітці під час кашлю;

–  поява або збільшення задишки, серцебиття при фізичному навантаженні;

–  втрата або зниження апетиту;

–  наявність у мокротинні домішок крові у вигляді прожилок;

Мікобактерії туберкульозу можуть довго зберігатися в засохлому мокротинні, на білизні, посуді та інших предметах. У висохлому мокротинні вони хоч і не розмножуються, але іноді  зберігаються протягом 8 – 9 місяців. Частинки висохлого мокротиння  разом з повітрям можуть потрапляти в дихальні шляхи людини.  Пил вуличний та в помешканні приблизно 3 міс. несе в собі небезпеку захворювання. Приблизно  стільки ж мікобактерій туберкульозу можуть залишатися живими на сторінках книг (коли хвора людина їх гортає, змащуючи пальці слиною).  Сире молоко  для мікобактерій служать  гарним живильним середовищем.

Мікобактерії  витримують нагрівання до 80°С протягом 30 хв. Звичайне кип’ятіння, що  миттєво  руйнує інші  мікроби (деякі гинуть навіть при 60°С ), вбиває їх тільки  через декілька хвилин. Від прямого сонячного світла мікобактерії туберкульозу гинуть через 10 хв., розсіяне світло вбиває їх  протягом 5-7 днів. Концентровані розчини кислот та лугів для мікобактерій  не перешкода; гинуть вони при використанні хлорвмісних  дезінфекційних засобів.

Тому у профілактиці туберкульозу важливу роль відіграє проведення дезінфекційних заходів, які проводять при підозрі на захворювання туберкульозом  та з моменту виявлення хворого і протягом всього періоду захворювання. У помешканнях та інших приміщеннях ,де знаходяться хворі на туберкульоз проводять поточну і заключну дезінфекцію.

Поточну дезінфекцію у вогнищі туберкульозної інфекції доручають хворому або одному з членів родини і проводять у наступній послідовності:

– знезараження мокротиння і плювачок, виділень хворого, посуду, залишків їжі;

– збирання, пакування в мішки та ізольоване зберігання брудної білизни та знезараження;

– систематичне вологе прибирання, періодична дезінфекція приміщень, в якому знаходиться бактеріовиділювач та предметів обстановки і домашнього вжитку, з якими він стикається.

Заключну дезінфекцію квартир та інших приміщень, знезараження речей камерним методом може забезпечити Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України». Звертатись за адресою: м. Львів, вул. Лепкого, 8, тел. 261-64-28, e-mail: [email protected]

Щоб не захворіти на туберкульоз, необхідно повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом, а також уникати переохолодження, стресових та конфліктних ситуацій. З метою раннього виявлення туберкульозу один раз у два роки проходити профілактичне флюорографічне обстеження.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...