ОСТАННІ НОВИНИ

В’ятрович прочитає у Львові лекцію про Другу світову війну

|

Два роки як Україна запровадила нову традицію вшанування жертв та учасників Другої світової війни. Новий символ пам’яті – червоний мак. Новий зміст — відмова від святкування на користь вшанування, чесний діалог навколо складних сторінок минулого та рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом у лавах Об’єднаних націй (як держав, так і бездержавних народів).

vyatrovich

Чому важливі нові традиції вшанування пам’яті? Якою насправді була Друга світова для українців? Як дивляться на війну інші країни, і як на неї дивимося ми?

Про це та більше у відкритій лекції історика Володимира В’ятровича, голови Інституту національної пам’яті в рамках освітньо-дискусійної програми Форуму видавців “Уроки історії”, яка відбудеться у четвер, 10 вересня, о 19.00 у конференц-залі готелю «Жорж» ((пл. Міцкевича, 1).

Реклама партнерів

“Друга світова війна стала подією, що визначила майбутнє Європи та світу на багато десятиліть. Своє бачення цієї війни сформулювали практично всі її учасники. — говорить Володимир В’ятрович. — Окремі з них, намагаючись його захистити, погоджуються навіть на ухвалення суворих законів, які карали б тих, хто відважується на перегляд усталених поглядів. Чи існує в наших науковців і політиків цілісне бачення війни та місця в ній українців, і чи потрібне воно нам?”

Лекція відбудеться в рамках презентації нового проекту Українського інституту національної пам’яті — фотодокументальної виставки “Українська Друга світова”. Детальніше про виставку читайте на сайті УІНП.

Виставку можна оглянути щодня з 10 до 13 вересня 2015 р. на площі Ринок біля міської Ратуші.

Заходи відбудуться в рамках історичного майданчику Форуму видавців “Урок історії”. Програму роботи майданчика можна подивитися на сайті УІНП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...