У понеділок, 27 липня, у Львові відкриють виставку «Мистецтво Чжень Шань Жень – Україна», яка триватиме до 9 серпня. Про це Львівському порталу повідомили у прес-с-лужбі львівської міської ради.
Подивитися на картини можна буде з 11.00 до 19.00 год. за адресою: вул. Коперника, 17, Львівський Палац Мистецтв. Урочисте відкриття виставки «Мистецтво Чжень Шань Жень – Україна» заплановане на 28 липня о 12.00 год.
В експозицію виставки включені репродукції 15 митців з США, Канади, Таїланду, Тайваню та Японії, всього 40 картин. Більшість картин-оригіналів виконані олією на полотні в стилі «New Renaissance» (нове відродження), кілька творів – тушшю на шовку і папері в традиційному китайському стилі.
Сюжети картин свідчать про пошуки справжнього призначення людського життя, про витоки добра і зла. Твори мистецтва тут не просто картини – це інструмент, з допомогою якого художники можуть висловити правду.
«Залежно від внутрішнього стану художника, живопис наповнюється силою, здатною пробудити в людині її добру чи злу сторону. Тому, внутрішній зміст картин – це заклик, імпульс до співчуття, терпіння, прагнення до краси людської душі, що робить ці твори мистецтва дуже цінними.
У якийсь період свого життя художники познайомилися з Фалунь Дафа (Фалуньгун) – давньою системою морального і фізичного вдосконалення людини. Вдосконалюючись по Фалунь Дафа, вони поліпшили свій фізичний і духовний стан, що допомогло їм розширити сприйняття навколишнього світу і знайти відповідь на одвічне питання про вище призначення життя і мистецтва», – розповідають організатори виставки.
Авторів цих робіт об’єднала одна спільна ідея – з допомогою мистецтва показати як прекрасне життя, якщо слідувати Істині Доброті та Терпінню. Як повна протилежність цьому – в картинах зображується жорстоке переслідування послідовників Фалуньгун, яке розгорнув комуністичний режим Китаю в 1999 році.
Невигадані герої картин, що відстоюють ці ідеали, вражають своєю силою духу, стійкістю і неймовірною мужністю. Багато художників на собі відчули страждання тюремних катівень, пройшли всі жахи переслідування за свої переконання.
«Ми сподіваємося, що виставка сприятиме відродженню духовного стану суспільства, і, впевнені, що ці художні твори здатні пробудити в людях їх добру сторону», – додають організатори.