ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові за вересень зафіксовано другий випадок «тропічної малярії»

|

У Львові від початку вересня зафіксовано другий випадок малярії. 12 вересня до Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізовано 18-річного юнака з Нігерії з діагнозом «тропічна малярія». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров`я ЛОДА.

Медики нагадують усім, хто подорожує в країни, що є ендемічними з малярії, слід пам’ятати що за 3 тижні до виїзду, весь період перебування в країні і 4 тижні після повернення слід приймати протималярійні препарати, які пропише лікар.

В Україні, після ліквідації місцевої малярії у 1960 році, мають місце завізні випадки цього захворювання. За період 2011-2013 років мали місце 220 випадків завізної малярії, з них серед громадян України – 70,9%, іноземців – 29,1%.

В останні роки, при зменшенні кількості завізних випадків у 2,3 рази, збільшилось число рецидивів – у 1,9 рази, летальних випадків від тропічної малярії – у 3,8 рази.

Нагадаємо, що раніше Львівський портал уже писав про госпіталізацію 21-річного юнака з Нігерії, якому також встановили діагноз малярія.

Нагадаємо також, як вберегтися від малярії

За рекомендаціями ВООЗ «Міжнародні поїздки і здоров’я», особам, які планують відвідати ендемічні з малярії країни, слід запам’ятати такі правила:

–  бути обізнаним щодо ризику зараження, інкубаційного періоду, основних симптомів малярії;

–  берегтися від укусів комарів;

–  приймати протималярійні препарати з метою особистої профілактики;

–  негайно звертатись до лікарів, у разі появи лихоманки, з метою своєчасного встановлення діагнозу «малярія» та призначення схеми лікування.

Для захисту від комарів використовують репеленти (речовини, які відлякують комарів). Застосовувати засоби для відлякування комах слід у відповідності до рекомендацій виробника, особливо по відношенню до дітей, уникаючи контакту із слизовими оболонками. Не слід розпилювати репеленти на обличчя, повіки, губи. Повторна обробка репелентами необхідна кожні 3-4 години. Після нанесення засобу необхідно вимити руки.

Перебуваючи в тропіках, для захисту від комах під час сну, можна користуватись протимоскітними сітками. Сітка повинна бути цілою, розмір комірок не повинен бути більше, ніж 1,5 мм. Сітка може бути оброблена інсектицидами.

 Відомим засобом захисту також є протимоскітна спіраль. Для швидкого винищування комарів призначені аерозольні спреї. Закриті приміщення для сну слід обробити заздалегідь.

Туристам у наметових таборах доцільно використовувати репеленти, спіралі, сітки одночасно.

 З профілактичною метою слід обов’язково приймати протималярійні препарати. За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, профілактичні протималярійні препарати починають приймати за один тиждень до виїзду, протягом всього терміну перебування на ендемічній території та 4 тижні після повернення (один раз на тиждень).

Вибір протималярійного препарату залежить від країни виїзду, ризику зараження малярією, виду малярійного збудника, що переважає в конкретній зоні, стійкості збудника до препаратів.

Призначення будь-якого препарату потребує попередньої консультації лікаря. Слід суворо дотримуватись схеми та дозування препарату, відповідно до інструкції. Препарати необхідно приймати під час їжі і запивати великою кількістю води.

За умови регулярного прийому препаратів можна значно знизити ризик захворювання тяжкими формами малярії, попередити ускладнення хвороби.

У разі захворювання, будь-якого підвищення температури під час перебування на небезпечних територіях чи після повернення, слід звернутись до лікаря, повідомивши його про виїзд до ендемічної країни протягом останніх трьох років, та виконувати всі його рекомендації.

Фото: babuwka.ru 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.