ОСТАННІ НОВИНИ

Повну інвентаризацію поховань на Личаківському цвинтарі проводили 160 років тому

|

На Личаківському цвинтарі у Львові доцільно було б провести інвентаризацію за фактично збереженими похованнями, бо останній раз це робили 160 років тому, повідомив директор цвинтаря Ігор Гавришкевич.

«Умісті повинен бути єдиний реєстраційний документ, де можна було б дізнатися про усі поховання на Личаківському кладовищі. Перша і, напевно, остання повна інвентаризація кладовища відбулася ще у 1848 році, після великої пожежі в магістраті, під час якої згоріли усі цвинтарні книги. Зараз в обласному архіві зберігаються книги, складені за результатами цієї інвентаризації, а також книги, складені уже після цього» – сказав він.

За словами Ігоря Гавришкевича, інвентаризація за фактично збереженими похованнями – один з найпростіших способів інвентаризації кладовища, адже топографічна зйомка є дуже дорогою справою. «Набагато легше зробити фактичний опис і заміри кожного поховання, описати характер надгробків, кому вони належать, з чого виготовлені. Передовсмі нам потрібно опрацювати ті поховання, які мають мистецьку та історичну цінність», – зазначив Ігор Гавришкевич.

Він також зауважив, що на Личакові на обліку перебуває 238 надгробків-творів мистецтва, тих, які рекомендовано взяти на обліку – 500. Є й такі, що не вважаються історичною спадщиною, але мають певну історичну чи мистецьку цінність, їх близько 5 тисяч, передає ЗІК.

«Щодо загальної кількість поховань на Личакові, науковці називають різні цифри – від 350 тисяч до півмільйона», – додав Ігор Гавришкевич. Згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради, у липні та серпні цього року буде проведено часткову інвентаризацію Личаківського кладовища у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *