Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції та ухвалив рішення конфіскувати частину активів колаборанта Володимира Сальдо, який очолив окупаційну адміністрацію Херсона. Про це йдеться у рішенні суддів ВАКС, оголошеному вранці у вівторок, повідомляє Економічна правда.
Проти Сальдо було відкрите кримінальне провадження за підозрою у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, що обтяжує покарання.
Третіми сторонами у справі є дружина та донька колаборанта, Віталій Сіньков та чотири юрособи: ТОВ “БЕБКО-АВТО”; ТОВ “КОНКА”, ПАТ “КАШТАН”; ПАТ “ДЕЛЬТА-СЕРВІС”.
Так, за рішенням суду, під конфіскацію потрапили такі активи:
5 земельних ділянок в Херсоні;
4 нежитлові приміщення в Херсоні й Криму;
2 будинки в Херсоні;
3 квартири в Криму, Одесі та Херсоні;
автівка Volvo 2020 року випуску;
99,86% акцій ПАТ “КАШТАН”, яке зареєстровано в Коростишівському районі на Житомирщині. Компанія спеціалізується на видобуванні декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю. Серед засновників – дружина Сальда, Любов. Статутний капітал становить 370 тис грн.
30% акцій ПАТ “ДЕЛЬТА-СЕРВІС” – транспортна компанія, зареєстрована у Херсоні. Її статутний капітал становить 7 млн грн, а кінцевими бенефіціарами є Любов Сальдо, Леонід Гірін та турецька компанія АЙКУТ КЕТЕНСІОГЛУ.
Водночас ВАКС не задовольнив позов Мін’юсту в частині стягнення в дохід державі активів, пов’язаних з донькою колаборанта Іриною Сальдо.
Йдеться про такі активи:
ТОВ “БЕБКО-АВТО” зареєстрована у Херсоні зі статутним капіталом у 1,8 млн грн. Мережа автосалонів є дилером з продажу та ремонту автомобілів Volvo. Серед кінцевих бенефіціарів компанії – донька колаборанта Ірина Сальдо, Вячеслав Бебко та Антон Кушнір.
ТОВ “КОНКА” – також херсонська компанія, яка займається організацією дозвілля. Серед засновників компанії – та ж Ірина Сальдо, а також Олександр Больбот, Володимир Дидін та Ганна Кліментенко. Розмір статутного капіталу підприємства – 18 500 грн, а дохід за 2020 рік становив 707 тис грн.
“Мін’юсту очевидно не вдалось довести зв’язок між цими активами, які належать доньці Сальдо та його партнеру й самим гауляйтером Херсона”, – зазначили у TI Україна.
Апеляція може бути подана протягом 5 днів з дня проголошення рішення, повний текст рішення буде складено 9 травня.
Нагадуємо:
Як відомо, у вересні 2022 року в Житомирській області накладено арешт на активи підприємства, кінцевим бенефіціаром якого є родина колаборанта Володимира Сальдо.
Президент України у жовтні торік підписав укази про запровадження санкцій проти Російської Федерації, під які потрапили майже 4000 осіб і компаній. Зокрема, до переліку увійшли представники окупаційних адміністрацій: Кирило Стремоусов, Володимир Сальдо, Володимир Рогов, Костянтин Іващенко тощо.
Зрадник Сальдо був мером Херсона з 2002 по 2012 рік (три каденції), нардепом від «Партії регіонів» у Верховній Раді 7 скликання.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Андрій Котенський