Львівські хірурги провели корекцію деформацію грудної клітки підлітку за допомогою модифікованого мініінвазивного методу, так званої «магічної струни». Таку методику оперативного втручання дитячі хірурги застосували вперше. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі ЗУСДМЦ.
Нова методика якнайкраще підходила для реконструктивної операції у 16-річного Остапа із Львівщини. У хлопця – складний тип деформації грудної клітки з лійкоподібними і килевидними ділянками. Тож після консультацій, фахівці Центру вдались до цього модифікованого методу мініінвазивного втручання.
«У ході втручання ми імплантували коригуючу пластину під грудну клітку, підшкірно провели тунель до реберних дуг, що виступають, і зі спеціальних ниток створили компресійну дугу, т. зв. «магічну струну», що притискатиме ребра і триматиме їх у правильному положенні. Це сучасна модифікація корейського хірурга H. J. Park мініінвазивної методики для лікування власне такого типу деформації грудної клітки», – розповів лікар Остапа, завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, дитячий хірург Центру Андрій Кузик.
Операцію хірурги проводили під двобічним торакоскопічним контролем. Реконструктивне втручання тривало близько двох годин і пройшло без ускладнень. Остап ходитиме з пластиною і нитками 3-4 роки, а потім їх видалять. І хірурги, і сам пацієнт задоволені результатом.
«Чесно кажучи, трохи комплексував через свою ваду. Але друзі й батьки дуже мене підтримували, і завдяки їм я наважився на операцію», – зізнався Остап.
Спершу батьки підлітка вирішили звернутись за допомогою до закордонних спеціалістів. Торік, на початку березня, мама із сином виїхали за кордон. У Португалії вони перебували сім місяців, але, попри попередній запис, так і не потрапили навіть на консультацію до фахівця. Після довгого очікування вирішили повернутись в Україну. І не жалкують. Адже лише за два тижні від першого звернення до медзакладу, команда хірургів ЗУСДМЦ проконсультувала родину, підготувала юнака до операції, провела складне оперативне втручання, і з чудовим результатом виписала додому.
Зі слів лікаря Андрія Кузика, щороку у лікарні проводять близько 10-15 подібних операцій. Корекційні втручання потрібні для покращення функції внутрішніх органів та усунення косметичного дефекту.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Ольга Денисяка