Міністерство охорони здоров’я розподілило і відправило у регіони понад 18 тисяч флаконів сироватки проти правця. Львівщина стала однією з областей, яка отримає найменше цього препарату. Про це йдеться на сайті МОЗ.
Міністерство придбало 18 399 флаконів лікарського засобу «Імуноглобулін людини протиправцевий», який вводять при виявленні цього інфекційного захворювання.
На закупівлю витратили понад 31,6 млн грн.
Перед відправленням у регіони препарат розподілили між областями залежно до їхніх потреб. Львівщина отримає лише 35 флаконів протиправцевої сироватки.
Розподіл сироватки проти правця між областями виглядає таким чином:
- Вінницька область – 280
- Волинська область – 9 548
- Дніпропетровська область – 26
- Житомирська область – 33
- Закарпатська область – 466
- Київська область – 2 917
- Львівська область – 35
- Рівненська область – 749
- Тернопільська область – 1 829
- Херсонська область – 307
- Хмельницька область – 113
- Чернігівська область – 327
- м. Київ – 1 769.
Водночас у МОЗ кажуть, що інші регіони мають достатню кількість сироваток проти правця і не потребують розподілу з цієї закупівлі.
Нагадаємо, нещодавно на Львівщині правець виявили у 7-річної дитини. Медики підозрюють, що дівчинка інфікувалась, зламавши руку. Зараз вона лежить у реанімації, для неї шукають донорську кров.
Зазначимо, правець – це гостре інфекційне захворювання, що передається під час контакту зі спорами бактерій, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Інфікуватися можна через потрапляння бруду в рану, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.
За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі – від 10 до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини і її загального стану здоров’я.
Єдиний надійний спосіб захиститися від правця – вакцинація. Щеплення для профілактики правця, дифтерії та кашлюка проводять у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення), у 18 місяців (четверте щеплення). Ревакцинація відбувається у 6 років та 16 років. З 26 років планова ревакцинація для дорослих обов’язкова щодесять років.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба