У 2019 році у Львівській області взято на облік майже дев’ять тисяч онкологічних випадків. Більшість із них вдалось виявити на першій та другій стадіях. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник гендиректора Львівського регіонального онкологічного центру Олег Дуда.
За його словами, за 2019 рік взято на облік 8 866 онковипадків. Із них: на першій і другій стадіях – 50,3% (4142 випадки), на третій стадії – 18,3% (1511 випадків), а на четвертій стадії – 15,4% (1268 випадків).
Також Олег Дуда опублікував і рейтинг злоякісних новоутворень:
- Рак грудної залози – 921 випадок.
- Рак легень – 645 випадків.
- Рак ободової кишки – 606 випадків.
- Рак простати – 493 випадки.
«Ми, лікарі- онкологи, проводимо різноманітні соціальні акції, закликаємо на скринінг та проходити огляди. Ми живемо у сучасному світі, маємо необхідне якісне обладнання яке дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях, а це запорука перемоги над хворобою. Онкологам не можна боятись відповідальності, в нас нема випадковості і права на помилку. Так, звісно, бувають такі ситуації, коли зробити все не можливо і це морально важко. Кожна втрата для лікаря є особистою. Ми щоразу просимо подбати про себе, не ховатися від проблеми, а боротись разом з нами! Допоможіть нам перемагати! Дбайте про себе!», – наголошує Олег Дуда.
Що потрібно розуміти і усвідомлювати про цю хворобу?
- У світі існує понад 100 різновидів раку.
- Цей недуг може розвиватися у будь-якій частині тіла.
- Щорічно від нього помирають мільйони людей.
- Більше 30% випадкам смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки відмови від вживання тютюну, запровадження раціону здорового харчування та фізичної активності.
- До 20% – шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.
До слова, раніше Львівський портал розповідав, як виявити рак грудей, де мешканки Львівщини можуть пройти безкоштовне обстеження та щасливу історію львів’янки, якій вдалося побороти цю страшну недугу. Детальніше про це читайте у матеріалі: «Місія вберегтися від раку грудей Все, що потрібно знати, аби не стати жертвою смертельної хвороби».
Вероніка Рой