На початку квітня Франківський районний суд м. Львова скасував арешт, який прокуратура наклала на майно Львівської макаронної фабрики у межах кримінального провадження. А нещодавно Західний апеляційний господарський суд дозволив продати на аукціоні заставне майно підприємства. Про це Львівському порталу повідомив власник макаронної фабрики Євген Гнатув.
Відповідні рішення суди прийняли в інтересах ліквідатора макаронної фабрики Тараса Тарасенка, який теж як ліквідатор вже раніше фігурував в іншій кримінальній справі щодо незаконного продажу майна Київського ювелірного заводу. Відтак у четвер, 25 липня, мав відбутися аукціон, на якому планували продати майно фабрики.
Як підкреслив Євген Гнатув, більшість устаткування уже розкомплектоване, його частини розкрадені, а деяку техніку умисно пошкодили, аби вона не підлягала відновленню. І таким чином все це майно можна було б продати за безцінь.
«Лише нещодавно вперше за останні десять років мені вдалося потрапити на підприємство, яке розташоване на вул. Городоцькій, 170. Мене як колишнього керівника фабрики та її акціонера запросив новий власник приміщення, аби я оглянув підприємство та оцінив його стан. Італійська лінія з виробництва макаронних виробів, яка була заставним майном, фактично знищена. Її ми купували за 1,76 мільйона євро, у заставу передавали майже за 12 мільйонів гривень за тодішнім курсом євро. Із тих пір курс євро зріс у декілька разів, відповідно, зросла й вартість обладнання. А вже при ліквідаторі Тарасові Тарасенку лінію оцінили орієнтовно в один мільйон гривень, тобто техніка знецінена удесятеро. Крім того було викрадено частини обладнання млина, вартість яких миріюється мільйонами», – розповів Євген Гнатув.
Водночас бізнесмен переконаний, що Тарас Тарасенко, який менше двох років є ліквідатором Львівської макаронної фабрики, умисно знецінив її майно та завдав мільйонних збитків кредиторам підприємства-банкрута.
«Обставини дають підстави вважати, що він домігся прийняття рішень судів, які зняли арешт із майна макаронної фабрики і дозволили його продати, завдяки, імовірно, корупційним зв’язкам. За час виконання обов’язків Тараса Тарасенка відбулось масштабне, свідоме знищення і розкрадання майна фабрики, обсяги якого свідчать про його цілеспрямований характер. Так, Тарасенко поставив на об’єкт цілодобову охорону, але очевидно вона замість того, щоб справді його охороняти, не допускала кредиторів на територію підприємства і навіть сприяла у знищенні та розкраданні майна. Тож можна стверджувати, що Тарас Тарасенко і його співучасники умисно і майже повністю знищили обладнання, аби роботу фабрики було неможливо вже відновити. При цьому процес знищення макаронної фабрики був розпочатий ще попереднім ліквідатором, пані Слідзьоною, яка незаконно продавала арештоване майно», – наголосив Гнатув.
«Але я буду робити все можливе, аби притягнути до відповідальності усіх осіб, винних у знищенні колись успішної макаронної фабрики, та змусити їх відшкодувати завдані збитки», – додав підприємець.
Зазначимо, що скасувати арешт, накладений на майно Львівської макаронної фабрики в межах кримінальної справи, Тарас Тарасенко намагався ще з лютого цього року.
Раніше Львівський портал розповідав про те, як рейдери ще з 2009 року намагаються забрати Львівську макаронну фабрику за схемами 90-х. Хто входить у такі злочинні угруповання, якими методами вони діють, а також що довелося пережити власнику підприємства Євгену Гнатуву, читайте за посиланням.
Фото: Євген Гнатув
Олена Карп'юк