Людство знищило 60% ссавців, птахів, рептилій і риб, починаючи з 1970-х років. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на звіт Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), передає Укрінформ.
Підготовлений WWF спільно з Лондонським зоологічним товариством Індекс живої планети показує, що в період з 1970-го по 2014 рік планета втратила 60% видів; чотири роки тому цей показник становив 52%.
Основну небезпеку для природи становить знищення природного середовища існування заради сільськогосподарських потреб. Три чверті суші наразі так чи інакше були тронуті людиною.
Інша проблема – це винищення тварин заради їжі. Не менше 300 видів ссавців повністю зникли в результаті полювання людини. Океани навпаки переповнені рибою, але половина її вирощують штучно.
Також негативну роль відіграє хімічне забруднення: половина всіх косаток вже приречені загинути через те, що використовуються в електротехніці і практично не переробляються поліхлоровані біфеніли.
В цей же час, людина переселяє в природу агресивні види з інших регіонів, а також активно торгує тваринами, сприяючи поширенню хвороб.
Найбільш плачевна ситуація в Південній і Центральній Америці, де популяції хребетних скоротилися на 89% через постійне знищення диких лісів. Кожні два місяці зникає частина тропічної савани розміром з Лондон.
Постійно зростаюче споживання ресурсів планети знищує середовище проживання, яке формувалося мільярди років і від якої залежить чисте повітря і чиста вода, необхідні самому людству.
Найбільше страждають річки і озера – там популяції диких видів скоротилися на 83% через використання прісної води в сільському господарстві та будівництва дамб.
Дослідники вважають, що всього за історію цивілізації були винищені 83% ссавців і половина всіх рослин.
Юлія Шпак