ОСТАННІ НОВИНИ

Несподіванка на 15 гектарів. Скандальна земля, що пересварила АТОвців у Львові, виявилась лісом

Катерина РОДАК, Львівський портал

|

Скандал довкола 15 гектарів землі колишньої військової частини №230, що голова Львівської ОДА Олег Синютка виділив під дачі 143-м бійцям АТО, набуває нових обертів.  Виявляється, ділянка, яка пересварила між собою АТОвців, – це 15 га Замарстинівського лісу.

Нагадаємо, 70 ветеранів АТО організації «ДІЯ» звинуватили губернатора Львівщини у тому, що він відібрав у них землю і виділив її АТОвцям організації «Патріот». Пізніше бійці-добровольці заявили, що у них відняли єдиний шанс на отримання землі.

Усі суперечки і непорозуміння базуються на розпорядженні, що  минулої п’ятниці, 28 липня, підписав голова Львівської ОДА Олег Синютка. Згідно документу, губернатор надав дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо  відведення земельних ділянок за межами населеного пункту м. Львова на вул. Замарстинівській під індивідуальне дачне будівництво. Мова йде про ділянки площею 0,07 га 143-м бійцям АТО. Цьому рішенню ще передувало розпорядження 2016 року №858, яким доручалось розробити детальний план території на Замарстинівській для потреб АТО.

Водночас сьогодні, 31 липня,  військовий пенсіонер та батько одного із бійців Іван Бондарєв скерував листа очільнику Львівщини, з якого випливає, що вказані 15 гектарів – це частина Замарстинівського лісу:

«Шановний пане Синютка! Минулої п’ятниці Ви підписали розпорядження №667, яким узаконюєте вирубування понад 15 гектарів найближчого львівського лісу на виїзді з обласного центру у напрямку до Брюховичів. Цей ліс буде вирубаний для індивідуального дачного будівництва 143-х учасників АТО-правоохоронців. Мені йде 80-й рік, понад 30 років я був на військовій службі, виконував інтернаціональний обов’язок в Єгипті і в Афганістані. Мій внук, Ігор, також кадровий військовик, уже тричі по кілька місяців брав участь в АТО. І ми обоє проти того, щоб заради дачного будівництва пускати під сокиру 15 гектарів лісу, найстарішим деревам в якому понад 80 років. Це буде злочином у рекреаційній зоні Львова. Кожен еколог і кожен правник підтвердить це Вам», – цитують лист чоловіка у Львівському прес-клубі.

Військовий пенсіонер просить не робити із АТОвців лісорубів.

«Тим паче, з правоохоронців – працівників поліції, прокуратури, СБУ та аналогічних структур, які, одержавши тут лісові, а не земельні наділи, змушені будуть порушувати природоохоронне законодавство. Вони воювали не за ліс на Замарстинівській – багато з них, мабуть, навіть не знають, де одержують “законну землю” і якою буде її доля. Бо коли я був на громадських слуханнях з цього питання у міській раді 14 червня цього року, то організатори слухань не надавали слово тим, хто мав важливі зауваження щодо проекту детального плану території та його майбутнього. А належно подані через головний ЦНАП письмові заперечення – зокрема, і від СГТ “Лісова галявина”-сусідів цього лісу – всі інстанції, що готували Ваше рішення, проігнорували. Головний архітектор проекту п.Ю.Столяров публічно визнав, що ні разу не був на “залісненій” території, яку планував», – наголошує Іван Бондарєв.

«Пане голово, Ви можете і повинні надати 143-м учасникам АТО повноцінну землю, а не ліс колишньої військової ракетної частини, розформованої 40 років тому. Я служив поряд і пам’ятаю тут кожне дерево. Запрошую Вас, Олег Михайлович, знайти годинку і приїхати “за межі населеного пункту м.Львова на вулиці Замарстинівській”, як обтічно називають цю територію у владних документах, щоб Ви переконалися на власні очі в тому, що Ви підписуєте вирок саме лісу – древньому і молодому. Якщо не маєте часу на поїздку, передивіться хоча би це трихвилинне відео з усіх, що зроблені для захисту лісу. Вам як історику за освітою буде цікаво побачити згори місцину, що має також дуже цікаву мілітарну історію австрійського і польського періодів, описану у цих країнах», – звернувся до губернатора військовий пенсіонер.

Водночас керівник юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина» Ольга Мелень-Забрамна зазначила Львівському порталу, що Львівській ОДА вартувало би підшукати житло бійцям, не жертвуючи при цьому лісом.

«З екологічної точки зору, це недоцільно – рубати ліс тільки заради того, щоб там побудувати будинки. Ліс має певну екосистему, і це матиме негативні наслідки для біорізноманіття. Тим більше, що у нас не так багато лісу зараз у Львові, і в багатьох містах є проблема із зеленими насадженнями… Лісів довкола Львова не так багато залишилось, у Львові взагалі немає чим дихати – місто величезне і є серйозні проблеми із забрудненням повітря. Я думаю, треба все ж таки шукати альтернативні земельні ділянки», – вважає юрист-еколог.

Окрім того, вона зазначила, що таке рішення мало би пройти громадські обговорення і ще низку процедур.

«Якщо виділяється для містобудівних потреб, то починається все з громадського обговорення, з детального плану території, з його затвердження, там є купа процедур. Також треба сплачувати втрати лісового господарства, і це фінансово недоцільно. Ліс сьогодні – цінний ресурс. А ліси потрібні, щоб у Львові люди мали більше кисню для дихання. Ліс має багато функцій, і віддавати його під забудову, мабуть, не дуже доречне рішення. Може, воно більше політичне, ніж якесь екологічне», – заявила О. Мелень-Забрамна.

Своєю чергою Львівський портал намагався отримати офіційний коментар з цього питання у Львівській ОДА, проте безуспішно. До слова, Львівський портал вже вдруге не отримує коментаря Львівської ОДА щодо питання виділення землі учасникам АТО.

Ми також спробували зв’язатись із головним архітектором проекту – Юрієм Столяровим щодо деталей спланованого будівництва, проте і в цьому випадку без успіху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *