ОСТАННІ НОВИНИ

На Руській відреставрували старі балкони

|

У Львові відреставрували всі балкони 1-ої міської комунальної поліклініки на вулиці Руській, 20 (колись – будинок страхового товариства «Дністер»). Були відлиті втрачені елементи, відреставровані металеві огородження та балюстрада зі штучного каменю. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

лмр1

До реставрації балкони сецесійної будівлі початку ХХ ст. перебували в поганому стані. Найбільш пошкодженими елементами у всіх 4-х балконах виявились балконні консолі та стовпці. Під час проведення демонтажу стовпці огородження розсипались на окремі шматки, і у зв’язку з цим було прийнято рішення, їх не реставрувати, а зняти силіконову форму з оригіналів та в майстерні відлити нові суцільні елементи.

лмр2

Спеціальними реставраційними сумішами на кожному балконі відновили балконну плиту, після чого з відповідним ухилом для відведення води залили стяжку, двічі покрили поверхню гідроізоляцією і насамкінець проклали керамічну морозостійку плитку. Щоб захистити кант плити від опадів, було змонтовано металеві крапельники з цинкової бляхи.

лмр 3

На балконах другого  поверху реставратори відновили також металеві огорожі. Для початку ковалі робили картограми втрат, відповідно до яких визначали, які деталі можна реставрувати, а які потрібно виготовити заново. Після цього всі збережені елементи очистили методом піскоструйки (спеціальним пристроєм під тиском подається пісок), поґрунтували та покрили сірою матовою фарбою.

лмр 4

Колір обирався комплексно, один для всіх металевих об’єктів – вхідних брам, решіток та балконних огороджень. В результаті, всі об’єкти покрили силікатною фарбою, колір якої максимально наближений до теперішнього кольору фасаду. Завдяки цьому відреставровані балкони не створюють великого контрасту.

лмр 5

Нагадаємо, у вересні 2015 року було відреставровано також дві вхідні брами та металеві решітки цокольного поверху. У липні цього року планується монтаж відреставрованих решіток даху.

лмр 6

Фото: ЛМР

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...